Star Wars Battlefront II oyununa mikro ödeme sistemi dönüyor

Star Wars Battlefront II oyununa mikro ödeme sistemi dönüyor

Electronic Arts yine bildiğinden şaşmıyor.

2017 yılına damgasına vuran yapımlardan biri ile tekrar karşınızdayız. Uzun süre boyunca dört gözle beklenen Star Wars Battlefront II, bizlere sunulduğunda biraz can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalmıştık. Zaten, bütün bu dertlerimizi de, buraya tıklayarak açıp okuyabileceğiniz incelememizde belirttik. Topluluk da, en az bizim kadar şikayetçi olunca, Electronic Arts ekibi tarafından Star Wars Battlefront 2 içerisindeki mikro ödeme özellikleri geri çekildi. Ya 1000 saat oynamanız gerekiyordu, ya da 1000 dolar harcamanız gerekiyordu. Ödemeler kaldırılıp, ilerlemeler kolaylaştırılmıştı.

Star Wars Battlefront 2 oyununa mikro ödeme sistemi dönüyor

Star Wars Battlefront 2, mikro ödemelere tekrar merhaba diyor

Electronic Arts ekibinin rahat durmayıp mikro ödeme sistemini tekrar geri getireceğini, zaten mikro ödeme sistemini kaldırdıkları günlerde de biliyorduk. Yani, sonuçta Electronic Arts’tan bahsediyoruz. Şirketin adı çıkmış bir kere ve açıkçası adlarının da haklarını veriyorlar yani. Zaten, bu mikro ödemeler kaldırıldıktan sonra, lanet olarak nitelendirebileceğimiz özelliği tekrar getireceklerini dile getirdiler. Aslında, Mart 2018 ayı içerisinde tekrar gelmesi bekleniyordu, fakat geçerli gördükleri birtakım sebeplerden olsa gerek, Star Wars Battlefront 2’nin mikro ödemeleri 18 Nisan 2018 tarihinde geri geliyor.

Star Wars Battlefront II için tekrar gelecek olan mikro ödeme sistemi, büyük bir oyun yamasının bir parçası olarak geliyor. Bu yama ile birlikte, Ewok avı modu da, oyun içerisinde aktif olarak kullanılabilir olacak. Mikro ödeme sisteminin geri gelişi ile birlikte de, Crystal ögeleri gerçek para ile satın alınabilir olacak. Fakat, asıl olay hangi alanlarda kullanılabilir oldukları. Zira, bu bilgi, sizleri kesinlikle sevindirecektir. Sahip olduğunuz Crystal ögeleri ile sadece, ama sadece kozmetik ürünleri alabileceksiniz. Yani, sadece görsel olarak kendinizi değiştirebileceksiniz.

Kozmetik olarak karakterinizde değişiklikler yapabilmek, oyuncular arasındaki parayı veren düdüğü çalar sorununu da bir hayli düşürüyor böylelikle. Electronic Arts ekibi de, Star Wars Battlefront 2’deki mikro ödeme özelliğini, sadece isteğe bağlı olarak kullanmak isteyen oyunculara getiriyor. Yani, hem geliştirici ekibin olmazsa olmazı oyunda bulunur durumda oluyor, hem de oyuncuların oyun tecrübesi yerle bir edilmemiş oluyor. Electronic Arts için 1 taşta 2 kuş yani. Bakalım, oyuncu kitlesinin bu duruma karşı tepkisi ne olacak?

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Murat dedi ki:

    Dönmezse serefsiz zaten