Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.12.2016

Crytek'in yaşadığı zor günlerde bir darbe de Star Citizen'den geldi!

 

2535598-logo_horizontal_black

Geliştirilme aşaması 2011'e dayanan Star Citizen; vaat ettikleri, oynanış mekaniği, hikayesi ve teması ile oldukça etkileyici bir oyun. Oyun severlerin yıllardır beklediği ve halen Alpha aşamasında olan oyun için oyunun geliştiricisinden yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre Star Citizen artık CryENGINE oyun motorunu kullanmayacak.

Nedeni açıklanmamış olsa da, Star Citizen artık CryENGINE'i kullanmayacak. Bunun yerine Amazon'un ücretsiz olan Lumberyard Engine isimli oyun motoru tercih edildi. Ayrıca sadece Star Citizen değil, geliştirici firmanın diğer bağımsız oyunu olan Squadron 42'de bu motora geçti. Peki neden? Kimileri Crytek'in mali olarak zor durumda olmasını neden gösterse de, asıl nedenin Amazon'un oyun motorunun CryENGINE ile birlikte AWS, Twitch ve Double Helix teknolojilerini barındırması olduğu düşünülüyor. Böylece hem CryENGINE'in gücünden faydalanabilecekler, hem de daha yeni teknolojileri de oyuna sokabilecekler. Ve muhtemelen daha uygun bir fiyata mal olacak.

Cloud Imperium Games'in patronu Chris Roberts, “1 seneden fazla süredir Amazon ile çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde de onların teknolojisine daha yakından baktık ve uzun soluklu olarak Squadron 42 ve Star Citizen için kullanmak istedik. Çünkü Amazon’un oyun motoru, çevrim içi oyunlar için birebir. AWS entegre sistemi ve Twitch desteği ise gerçekten kullanmaya değer. Hatırlayacağınız üzere, çok kısa bir süre önce oyunumuzun 2.6 sürümlü güncellemesini piyasaya sürmüştük. Bu güncelleme ile birlikte oyunumuz, resmi olarak Lumberyard Engine oyun motoruna geçti.” dedi. Bu oyun motoru değişikliği sayesinde Star Citizen'e birçok yenilik geldiği ve oyundan tam 996 hatanın yok edildiği belirtiliyor.

Star Citizen, PC ve Linux için geliştiriliyor. Halen Alpha aşamasında olan oyunun resmi bir çıkış tarihi yok. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.