STALKER 2, olması gerekenden daha erken duyuruldu

STALKER 2, olması gerekenden daha erken duyuruldu

Neden STALKER 2 çok erken duyuruldu?

STALKER 2 duyurusu bu ay içerisinde gerçekleşti ve kağıt üstünde yapılan duyuruda ne bir sanatsal çalışma ne de bir ekran görüntüsü yayımlanmadı. Oyunun duyurusu heyecan dalgası oluştursa da yeterli bilgi içermeyen bu duyuru belki sizi de biraz şüpheye düşürmüştür.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

STALKER 2, olması gerekenden daha erken duyuruldu

Söylentilere göre oyunun çıkış tarihi 2021 yılı olarak gösteriliyor. Peki, neden bu kadar erken ve temelsiz bir duyuruya imza atıldı? Epic Games dağıtım bölümü sorumlusu ve aynı zamanda Steam Spy’ın tasarımcısı Sergey Galyonkin bazı aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

Neden STALKER 2 çok erken duyuruldu?

Rus bir oyun programında konuşan Sergey Galyonkin, E3’nin hemen öncesinde yapılan duyuruyla yapımcı GSC’nin bir heyecan dalgası oluşturmaya çalıştığını açıkladı. Böylece E3 2018’de oyunları için bir dağıtımcı bulmayı amaçladıklarını dile getirdi.

STALKER 2 yapım aşamasının çok başlarında. Sergey Galyonkin, bu kadar bilgiyi nereden mi biliyor? Çünkü geliştirici GSC Games, Galyonkin’in de çalıştığı Epic Games’e ait Unreal Engine oyun motorunun lisansını oyun için almış durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sergey Galyonkin ayrıca seriyi geliştiren orijinal ekibin STALKER 2 üzerinde çalıştığı ve firmanın ayrıca yaptığı Cossacks isimli strateji oyunu için ayrı bir takımı olduğunun altını çizdi.


S.T.A.L.K.E.R 2
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın