Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 24.02.2021

Google geçtiğimiz dönemlerde aldığı bir karar ile birinci parti oyun stüdyolarını kapatmıştı. Google’ın birinci parti stüdyolarından birine ait olan Journey to the Savage oyunu Stadia’da çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışı gerçekleşen oyun sorunları da beraberinde getirdi. Journey to the Savage Planet oyuncuları hata ile karşılaştı. Oyundaki problem ciddi, oyun şu anda ana menüde donuyor ve oynanamaz hale getiriyor. Stadia destek ekibi, Journey to the Savage Planet oyununu oynamasını engelleyen bu hata üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Journey to the Savage Planet ile yaşanan hata için çözüm gelecek mi?

Bir Reddit kullanıcısı olan lordubuntu, sorunu ilk olarak Şubat 2021 ayının başlarında keşfetti ve konuyu Reddit’e taşıdı. Stadia desteği lordubuntu’ya hatanın düzeltilmesi için 505 Games ile iletişim kurulacağını söyledi. Ancak burada bir problem var ki 505 Games, oyunu geliştiren firma değil. Oyunun geliştiricisi olan Typhoon Studios, Google bünyesinde. 505 Games ise oyunun yayıncı firması.

505 Games’in müşteri desteği ile iletişime geçtiğinde, lordubuntu’ya yayıncının yapabileceği hiçbir şey olmadığı, Stadia’daki tüm oyun kodlarının ve verilerinin Google’a ait olduğu söylendi. 505 Games temsilcisi, Stadia’daki oyunun yayıncısı olarak hareket ettiğini ve geliştiricisi Typhoon Studios’un artık Google’ın bir parçası olduğu için sorunu çözebilecek tarafın yalnızca Google olduğunu belirtti. Taraflar hatanın çözülmesi için birbirine top atarken, oyuncular hatanın çözülmesini bekliyor.

Stadia topluluk yöneticisi olan Grace sorunu kabul etti ve Reddit’de açılan başlıkta, “Merhaba arkadaşlar, bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunu anlıyorum ve geciken güncelleme için özür dilerim. Bir düzeltme yapmak için ortaklarımızla aktif olarak çalışıyoruz ve güncellemeleri iletmek için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde cevap verdi. Oyunlar, hepimizin bildiği gibi çıktıktan sonraki dönemlerde güncellemeler alır. Bu oyun için yaşanan olay, oyunun hatalarının ne zaman giderileceği ve güncelleme alacağı konusunda kafa karıştırıyor. Google’ın oyuncuların yaşadığı bu problem konusunda bir çözüme ulaşacağını düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.