Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 06.01.2017

Square Enix'in Avrupa bölgesi için kullandığı Twitter hesabı çalındı, hack'lendi!

SE_hack_2

Zamanında PSN, Xbox Live ve Steam için arka arkaya gelen ve ciddi hasarlar bırakan hack'lenme ve siber saldırı olayları, günümüzde bütün internet ağına yapılmasıyla biliniyor. Bilgisayar korsanları işini gittikçe büyütüyor ve verdikleri zarar, inanılmaz boyutlara ulaşmaya başlıyor. Square Enix'te bu "hack" olaylarından nasibini almış gibi gözüküyor.

Square Enix'in Avrupa bölgesindeki oyunculara ulaşmak için kullandığı "Square Enix Europe" Twitter hesabı, bugün "cyberwolfgang" isimli bir grup tarafından kırıldı ve ele geçirildi. Kısa sürede ele geçirilen hesaptan oldukça ilginç ve enteresan gönderiler paylaşıldı. Kimi zaman eğlenceli gözüken bu durum, elbetteki çoğu firma için kötü ve ciddiye alınması gereken bir şey. Özellikle EA ve FIFA tarafına atılan laflar, korsan grubunun Electronic Arts düşmanı olduğunu gösteriyor. Bayağı bir süre grubun elinde kalan Twitter hesabı, eskiden 150 civarında seyreden "Takip ettikleri hesap" sayısını bir anda binlerce hesaba çıkardı. Hesabın bütün ciddiyeti ve saygınlığı ortadan yok olurken, Square Enix sonunda hesabı geri almayı ve eski haline döndürmeyi başardı. Ayrıca aynı hacker grubunun Just Cause Twitter hesabına da aynı şeyleri yaptığı ortaya çıktı! İşte ortaya çıkan bazı komik Twitter gönderileri:

  • Yaşayan en büyük hacker'ım! Biri beni işe alsın, lol.
  • FIFA rezalet bir oyun, lol.
  • Eğer anime izlemiyorsanız, kendi hayatınızda ne yapıyorsunuz?!
  • Defolun!
  • Defol kaybeden Electronic Arts! Lol.

SE_hack_3

Gönderileri Türkçe'ye çevirirken anlamlarını yitirmiş veya içlerindeki bazı küfürleri kaldırmış olabiliriz. Eğer orjinal hallerini merak ediyorsanız, haberimizde yer alan resimlere bakmanız yeterli. Square Enix'in "Özür dileriz arkadaşlar. Geri döndük. Tanrım, beyaz insanlardan nefret ediyoruz." şeklindeki gönderisi sonrası hesap Square Enix bünyesine geri döndü. Siz siz olun, hesaplarınızda ikili doğrulama seçeneğini açmayı unutmayın. Geçmiş olsun Square Enix!

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.