Square Enix, yeni Final Fantasy oyunları üzerinde çalışmaya başladı

Square Enix, yeni Final Fantasy oyunları üzerinde çalışmaya başladı

Acaba nasıl oyunlar hazırlanıyor?

Square Enix, geride bıraktığımız günlerde Final Fantasy serisinin 30. yılını, Japonya’da düzenlenen bir etkinlik ile kutladı. Bu etkinlikte Japon basın üyeleri de bulunuyordu tabii. Bu basın üyelerinden olan Famitsu, oldukça ilginç röportajlar gerçekleştirdi Square Enix ile. Bu röportajlar hem oldukça ilginç, hem de önemliydi. Çünkü bahsi geçen geliştirici ekip, yine aynı şekilde bahsi geçen seri için yeni oyunlar üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Serinin marka müdürü olan Shinji Hashimoto, açık ve net bir şekilde, “Tabii ki seri için yeni oyunlar geliştiriyoruz.” dedi. Böylece Final Fantasy severler heyecandan yerinde duramamaya başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square Enix, yeni Final Fantasy oyunları üzerinde çalışmaya başladı

Shinji Hashimoto, Famitsu cephesine vermiş olduğu bu röportajda tam olarak, “Tabii ki seri için yeni oyunlar geliştiriyoruz. Bu etkinlik, serinin 30. yılını kutlamak içindi. Bir diğer anlamla da açılış etkinliği idi. Şu andan itibaren birçok farklı proje üzeride çalışıyoruz. Bu projeler sadece ev oyunları değil. Duyurularını da yakında yapmayı planlıyoruz.” dedi. Bu röportaj ardından anlıyoruz ki, geliştirici ekip Final Fantasy serisi için daha fazla oyun yapmayı planlıyor. Öyle ki bu oyunlar sadece konsol oyunları da olmayabilir. Mobil platform, hatta kutu oyunları bile görebiliriz gibi geliyor bize.

Square Enix her ne kadar Final Fantasy serisinin 30. yılını o etkinlikte kutlamış olsa da, serinin bir oyununun da 20. senesi kutlanıyordu aynı zamanda. Bu oyun da tabii ki Final Fantasy VII idi. Famitsu, bu etkinlik sırasında bir Final Fantasy VII Remake duyurusu bekliyordu fakat beklediğini alamadı. Bu konuda da bir röportaj gerçekleştiren Famitsu, oyun hakkında önemli bir bilgi edindi. Bu konuda, oyunun yapımcısı Yoshinori Kitase ile bir röportaj gerçekleştiren basın markası, “Tabii ki Final Fantasy VII Remake hakkında bazı bilgiler olacak. Şu an duyuru videosundaki sahneleri iyileştirmeye çalışıyoruz. Artık hedeflediğimiz görsellik kalitesini de rahatlıkla görebiliyoruz. Yine de gidecek çok yolumuz var.” şeklinde bir bilgi de ele geçirdi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.