Square Enix, yeni Tomb Raider filminin yapımcısı olarak listelendi

Square Enix, yeni Tomb Raider filminin yapımcısı olarak listelendi

Square Enix film yapımcılığı işine girdi ama yabancıya gitmedi.

Video oyunlarını konu alan filmlerin, ne kadar başarılı oldukları yıllardır süregelen bir tartışma konusudur. Aynı durum edebi eserlerde de geçerlidir ama konumuzdan sapmayalım. Sevilen video oyunu uyarlamalarından bir tanesinin de Tomb Raider filmleri olduğunu söyleyebiliriz. Serinin oyunlarından biraz farklı olarak aksiyon dozu yüksek bu filmlerin başrolünü, şimdiye kadar Angelina Jolie üstlenmişti. Video oyunu olan Tomb Raider yenilendi, teması, yapısı değiştirildi ve şimdi sıra filme geldi. İki ayrı yapım arasında normalde bir bağlantı bulunmaz ama bu kez oyunun geliştiricisi Square Enix, Tomb Raider filminin yapımcıları listesinde yer alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square Enix, Tomb Raider filminin yapımcısı olarak listelendi

16 Mart 2018 tarihinde tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de gösterme girecek olan yeni Tomb Raider filminin yapımcıları bölümünde tanıdık bir isim göze çarptı. Serinin son video oyunlarının geliştiricisi olan Square Enix, filmin yapımcılarından birisi olarak gözüküyor. Bu detayla birlikte, şirketin, Tomb Raider markasına verdiği değerin önümüzdeki zamanlarda devam edeceği sinyalleri alınıyor. Marka değerinin yükselmesi, gelecekte seriye dair çok daha özenli oyunları göreceğimiz anlamına da gelebilir.

Filmin ana yapımcısı Warner Bros. resmi internet sitesinde görülen bilgilere göre filmin dağıtımı; Warner Bros. ve MGM tarafından belirlenen bölgelere yapılacak. Filmin yapımcıları kısmında ise Warner Bros. Pictures, MGM, Square Enix ve GK Films isimleri yazılı. Gösterime girecek ve yeniden tasarlanan konseptiyle ilgi çeken filmin başrolünü, yani Lara Croft rolünü, Alicia Vikander üstleniyor. Bakalım, Square Enix tarafından, filmle birlikte yeni oyunların seyrini değiştirecek adımlar atılacak mı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.