Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 12.12.2017

Geçtiğimiz günlerde Square Enix yeni bir duyuru yaptı ve bu duyuru ile yeni Tomb Raider oyununun 2018 senesi içerisinde geleceğini söyledi. Fakat bu duyuruda oyun hakkında hiçbir detay verilmedi. Oyunun sadece 2018 senesi içerisindeki büyük bir etkinlikte duyurulacağını, ardından da kısa bir süre sonra da piyasada olacağını biliyoruz. Peki, yeni Tomb Raider, aynı HITMAN gibi bölüm bölüm piyasaya sürülebilir mi? Square Enix ekibi birçok farklı nedenden ötürü bu sistemi oldukça seviyor ve eğer isterlerse bu sistemi yeni Tomb Raider oyununa da uygulayabilirler diye düşünüyoruz. Aslında bunu sadece biz düşünmüyoruz, GameSpew ekibinden Kim Snaith de öyle düşünüyoruz.

Square Enix, yeni Tomb Raider oyununu da HITMAN gibi bölüm bölüm yapabilir mi?

Bizler ise şimdi bu yazımızda sizlere, 2018 senesinde çıkacak Tomb Raider oyunu hakkındaki bazı düşüncelerimizi sunacağız. Bu düşüncelerimizi de Kim Snaith tarafından fark edilen bazı ögeler ile birlikte destekleyeceğiz. Öncelikle bu oyunun isminden bahsedelim. 2016 ve 2017 senelerinde arka arkaya söylentiler duymuştuk ve bu söylentilere göre serinin yeni oyununun adı Shadow of the Tomb Raider olacaktı. Bir Twitter kullanıcısı ise Square Enix ekibinin açıklamasında çok önemli bir şey fark etti. Eğer şu açıklamadaki her cümlenin baş harflerini yan yana koyarsanız, Shadow kelimesi ile karşılaşıyorsunuz. Daha nasıl bir bilgiye ihtiyacınız var?

İşin en önemli kısmı ise dediğimiz gibi, bu oyunun bölüm bölüm piyasaya sürülme ihtimali. Öncelikle, HITMAN serisini hatırlayalım. Square Enix, Life is Strange ve benzer Telltale Games oyunlarının başarısı ardından Hitman serisini bölüm bölüm piyasaya sürmeye başladı. HITMAN oyununun ilk sezonu hem başarılı oldu, hem de başarısız oldu. İlk sezonun içerikleri ardından HITMAN geliştiricileri ile Square Enix yollarını ayırdı. Fakat geliştirici ekip, Square Enix ile yollarını ayırdıktan sonra bile HITMAN oyununa ikinci sezonun çıkacağını ve bunun da doğal olarak bölüm bölüm olacağını söylemişti. Yani, bölüm bölüm piyasaya sürülen bu oyunun pek de başarısız olduğunu zannetmiyoruz. Bu yüzden dağıtımcı şirket, aynı şeyi yeni Tomb Raider için de yapmak istiyor olabilir.

Bu konuya dair açıklamalarda da bazı ipuçları var. Öncelikle ekip, yaptığı açıklamada bu sene farklı bir yol izleyeceklerini, oyunun duyurusu ile çıkışı arasında çok az zaman olacağını ve maceramızın 2018’deki büyük bir etkinlik ile başlayacağını söyledi. Bu noktadaki macera başlangıcı, bizlere bir oyun duyurusundan çok daha fazlasını anımsatıyor aslında. Çünkü, oyunun çıkış tarihi açıklanacak olsa, tek bir çıkış görecek olsak, bizce macera başlangıcı kalıbı kullanılmazdı. Şimdi, “Yahu Square Enix bu kadar detaylı mı düşünecek?” diyor olabilirsiniz ama daha biraz önce size açıklama içerisindeki gizemli mesajı söyledik. Neden daha fazlası olmasın?

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.