Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

Square Enix, E3 2018 sırasında daha önce ortaya çıkmamış bir oyunun videosunu göstermiş ve oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Haziran ayında gösterilen The Quiet Man'in hikayesine dair ilk bilgiler yeni oyun içi ekran görüntüleri ile birlikte ortaya çıktı. Dokuz yeni ekran görüntüsü paylaşan Square Enix, hikaye detaylarını sunmakta ise oldukça ilginç bir yolu tercih etmiş gibi görünüyor.

Yeni Square Enix oyunu The Quiet Man ilk oyun içi görüntüleri ile karşınızda

Square Enix, The Quiet Man'in hikayesinden ilk detayları paylaştı.

Hikayeye dair paylaşılan bilgiler, mektup görünümünde ve bir kuş nişanı ile mühürlenmiş şekilde sunuluyor. Eğer okuyabiliyorsanız kendiniz de anlamayı deneyebilirsiniz, sizler için bunları haberimize yerleştirdik. Dişi bir kuşun kaplan tarafından korunan bir kafese kapatıldığı mektuplarda belirtiliyor. Aynı yerde sahneyi izleyen ve duyamayan başka bir kuşun daha olduğu bilgisi yazıların içinde yer alıyor. Bu ikinci kuşun ise oyunun isminden de yola çıkarak ana karakterimiz olduğu düşünülüyor.

Ekran görüntülerini de incelediğimizde oyunun hikaye anlatımının sıklıkla metaforlar üzerinden ilerlediğini görebiliyoruz. Özellikle kafese kapatılmış kuşlar ve gökyüzü üzerinden anlatımların mektuplarda yer alması oldukça ilgi çekici. Mektupları daha iyi anlamak için oyunun sanat görsellerine bakarak aynı anda okumak oldukça yararlı olabilir. Mektuplarda oyundaki karakterlerin ismine de yer verilmiş veya belirli isimler kullanılmış olabilir.

Yeni Square Enix oyunu The Quiet Man ilk oyun içi görüntüleri ile karşınızda

Karakterlerin adlarını ve görselleri eşleştirebiliyoruz.

Ana karakterimizin adı Dane ve diğer kadın karakterin adı ise Lala olarak bahsediliyor. Bunların yanı sıra maskeli adamın ismi ise yalnızca "Mask" yani "Maske", beklediğiniz kadar yaratıcı olmayabilir maalesef. Trençkot giyen karakter Teğmen Ash ve takımıyla bizleri etkileyen diğer karakter ise Taye. Son olarak ismini bildiğimiz mafya karakterleri de Marcelo ve Peter olarak sıralayabiliriz. Tabii oyunu görmeden karakter isimleri ne kadar işimize yarar o da başka bir soru.

PlayStation 4 ve PC platformları için piyasaya sürülmesi beklenen oyunun Xbox One platformuna ise kısa vadede gelmeyeceği düşünülüyor. Henüz çıkış tarihine dair bir açıklama bulunmasa da, 2019 yılında bir zaman olduğunu tahmin etmek veya bundan sonrasına göz atmak zor olmayacaktır. Oyun hakkında daha fazla bilginin ilerleyen günlerde ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.