Square Enix batı ülkelerinde umduğunu bulamadı

Square Enix batı ülkelerinde umduğunu bulamadı

Tomb Raider ve Hitman Absolution satışlarında hayal kırıklığı.

Yeni satın aldığı yapımlar ile dikkat çeken Square Enix, firmanın başkanı Yoichi Wada yaptığı açıklamalara göre bu yapımlardan umduğunu bulamadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square-Enix-Sales-Losses-Tomb-RaiderFirma tarafından yapılan son satış rakamlarına göre Sleeping Dogs  1.75 milyon adet, Hitman Absolution 3.4 milyon adet ve Tomb Raider 3.6 milyon adet satabildi.

Wada açıklamasına “2013 finansal yılı içerisinde Japonya’ya özel büyük başarı getiren oyunlar yerine Hitman ve Tomb Raider gibi kendi alanında önemli batı oyunlarını ilk kez oyuncularımıza sunduk” diyerek başladı.

Sonrasında ise Wada; “Her ne kadar sizlerle öngördüğümüz satış rakamlarını paylaşamasam da, sizlerle satış rakamlarına nasıl yaklaştığımızı paylaşabilirim. Örneğin Hitman oyunun Metacritic skoru, oyunun Amerika, Avrupa ve Japonya’da toplam 4,5-5 milyon satmaya potansiyeli olduğunu bizlere gösteriyor. Aynı şekilde Tomb Raider’ın Metacritic skoru da 6 milyon gibi bir satış rakamını işaret ediyor” diyerek oyunların satış rakamlarından memnun olmadığını bizlere gösterdi.

Son olarak Wada; “Tabii ki de, satış tahminlerine göre bütçe ayarlamanın risklerinin farkındayız. Bu yüzden satış hedeflerimizi tahmin edilenin %10-%20 altında tutarız. Ama satışlarımızın bu rakamların bile altında kalması tam bir hayal kırıklığı” dedi ve bizlere devam oyunlarının gelmesinin zor olduğunu hissettirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bilindiği üzere Square Enix geçen ay yaptığı açıklamada, 2013 finansal yılında  90 milyon pounda zarara uğradığını açıklamıştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.