Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Spotify, yeni albümler çıktığında bildirim göndermiyor ama her şeyin bir çözümü var

Spotify, yeni albümler çıktığında bildirim göndermiyor ama her şeyin bir çözümü var

Hayatımızı kurtaran bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Birkaç senedir müzik dinlemek için sürekli olarak Spotify kullanıyorum. Bu uygulama üzerinde sanatçıları takip edebiliyorsunuz. Eskiden bu takip işlemini başlattığınız zaman, sanatçılar yeni bir albüm, EP veya single çıkarttığı zaman size Spotify bildirim gönderiyordu. Yalnız uzun zamandır bu bildirimler gelmiyor ve sanatçıları takip etmenin artık pek bir anlamı kalmadı. Buna rağmen, sizler yeni albüm çıkışlarında bildirim almak istiyorsunuz. Ne yapacaksınız? İşte bu yazımızda sizlere bir uygulama önerimiz olacak. Bu uygulama ile istediğiniz her sanatçının her yeni çıkarttığı albüm, EP veya single için bildirim alabileceksiniz.

Spotify, yeni albümler çıktığında bildirim göndermiyor ama her şeyin bir çözümü var

Bahsedeceğimiz uygulamanın adı Record Bird ve bu uygulamayı şu an iOS ve Android için ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Record Bird, sizin telefonunuzda müzik ile ilgili bulunan uygulamaları tarıyor, dinlediğiniz sanatçıların listesini çıkartıyor, ardından da bu sanatçıların hepsini takibe alıyor. Bu sayede, uygulamanın takibe aldığı sanatçılar daha önce neler çıkartmış, önümüzdeki günlerde neler çıkartacakmış, görebiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama, belli aralıklarla sizin uygulamalarınızı kontrol ediyor ve takip edilecek sanatçılar listesini de güncelliyor. Mesela ben dün Saliva isimli bir sanatçının müziğini listeme eklemiştim Spotify üzerinden. Şimdi ilk defa Spotify uygulamasına girdim ve Saliva isimli sanatçının da takibe alındığını gördüm.

Ben, müziği çok ciddi anlamda seviyorum. Zaten enstrümanlar çalıp, müzik besteleri de yapmaktayım.  Spotify üzerinden de onlarca farklı sanatçıyı dinliyorum. Bu sanatçıların bazılarını çok seviyorum, bazılarını daha az seviyorum. Yine de hepsinin tüm çıkarttığı yeni müzikleri, çıktığı an dinlemek istiyorum. Bunu yapabilmek için de belli aralıklarla Spotify listemdeki tüm sanatçıların profillerini kontrol etmem gerekiyordu. Record Bird beni bu dertten kurtardığı için, kendisine böyle bir yazı hazırlamak istedim. Eminim ki takipçilerimiz arasında benim gibi birkaç insan daha vardır. Onların da işine çok yarayacağından eminim.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın