Menü
https://leadergamer.com.tr/xbox-one-x-400-dolar-olsaydi/
PlayStation 4 Pro , Spider-Man 20 Haziran 2017 12:03

Spider-Man, PlayStation 4 Pro üzerinde 1080p/60 FPS olmayacak

Oyun geliştiricilerin, çözünürlük yerine FPS değerine önem vermesi gerekiyor artık. Doğal 4K, 60 FPS bir oyundan önemli değil bizce.


PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için özel olarak geliştirilen yeni Spider-Man oyunu, en son kendisini E3 2017 sırasında, etkileyici bir oynanış videosu ile göstermişti. Tabii oyun tekrar su yüzüne çıkınca, Twitter üzerinden birçok Spider-Man sever de, oyunun geliştiricilerine farklı sorular yöneltti. Ekibe sorulan sorulardan hepsi cevap bulmadı tabii fakat geliştirici ekip, oldukça önemli bir soruya cevap verdi. Sorulan soru ise, tabii ki oyunun performansı hakkındaydı. Yapılan açıklamalara göre ne yazık ki Spider-Man, PS4 Pro üzerinde 1080p/60 FPS olmayacak. Oyun geliştiricilerin, çözünürlük yerine FPS değerine önem vermesi gerekiyor artık.

Spider-Man, PS4 Pro üzerinde 1080p/60 FPS olmayacak

Oyun geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre Spider-Man, PS4 Pro üzerinde Temporal Injection yöntemi ile doğal 4K çözünürlük sunacak. Oyunun FPS değeri ise 30 FPS olacak. Daha önce Ratchet & Clank oyununda da gördüğümüz bu Temporal Injection yöntemi, Ratchet & Clank üzerinde de doğal 4K ile 30 FPS performansı sunmuştu. Her neyse, açıklamaların devamına göre, geliştirici ekip, oyuncular için bir seçenek de sunmayacak. Yani, oyuncular 1080p/60 FPS ile 4K/30 FPS arasında bir seçim yapamayacak. Bunun sebebi, muhtemelen daha da önceden açıklanmış olan, PlayStation 4 Pro işlemcisinin 60 FPS için yeterince güçlü olmaması. Geliştiriciler, 60 FPS veremeyeceklerini anlayınca, çözünürlüğün üstüne gidiyor olabilirler.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör