avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 04.04.2018

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformları için geliştirilen yeni Spider-Man oyunu için bugün oldukça önemli bir gün. Çünkü geçtiğimiz akşam Gamer Informer ekibi, dergilerinin Nisan 2018 sayısında Spider-Man oyununun kapak yıldızı olacağını duyurdu. Bu da demek oluyor ki, Nisan 2018 boyunca Game Informer sayesinde yepyeni bilgilere sahip olacağız. Derginin yeni sayısı duyurulduktan dakikalar sonra da oyun hakkında bilgi yağmuru başladı. Karşımıza çıkan ilk bilgi ise oyunun çıkış tarihi hakkında yapılan bir açıklama oldu. Ardından da Insomniac Games ekibi, oyunun Xbox One sürümü hakkında herkesin tahmin edebileceği bir açıklama yaptı.

Spider-Man

Öncelikle, Game Informer, Sony ve Insomniac Games tarafından gelen açıklamalara göre yeni Spider-Man oyunun çıkış tarihi bugün açıklanacak. Haberi yazdığımız sırada oyunun çıkış tarihi de henüz açıklanmadı zaten. Fakat GameStop ekibinin erken listelemesine bakacak olursak, bu oyun PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için Haziran 2018 sonunda piyasaya sürülecek. Sony daha önce Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oyununu aynı tarih aralığında piyasaya sürmüştü ve gayet büyük bir başarı elde edilmişti. Şimdi yine başka bir video oyunu ile aynı tarihin kullanılmasına pek şaşırmadık.

Spider-Man, Xbox One için gelecek mi?

Son zamanlarda bazı PlayStation 4 oyunlarının PC ve Xbox One platformları için geldiğini gördük. Oyuncular da haklı olarak, aynı soruyu Spider-Man oyunu için sormaya başladı. İşte bu sorulara, oyunun geliştirici ekibi hemen cevap verdi ve oyunlarının Xbox One platformu için hiçbir zaman çıkmayacağını açıkladı. Bu her ne kadar tahmin edilebilir bir şey olsa da, birçok oyuncu bu duruma üzüldü.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.