Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Almanlar’dan Orta Doğu Projesi

Spec Ops: The Line’da sanki farklı birşeyler var. Bu farklılığın birinci nedeni yıkılmış bir New York, yıkılmış bir Londra veya herhangi bir büyük şehir değil. Spec Ops’un geçtiği şehri ilk defa bir oyun ile ziyaret ediyoruz: Dubai.

Delta Takımı da Turist Sayılır mı?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehri ve Orta Doğu’nun turizm başkenti, Spec Ops: The Line ölümcül kum fırtınaları tarafından yerle bir ediliyor.(Oyun daha çıkmadan Birleşik Arap Emirlikleri’nde yasaklandı.) Dubai’deki olası bir kıyamet senaryosundan sonrasında geçiyor Spec Ops: The Line. Tüm yerli halk ve turistler şehirden kaçmaya uğraşırken bunların aralarında kaçmayı reddedenlerde oluyor. İşte bu kaçmayı reddedenleri ve kum fırtınalarından kurtulmayı başaranları kurtarmak için Amerikan Ordusu bir çavuşunu felaket yerine yolluyor: Çavuş John Konrad.

Konrad’dan uzun süre haber alamayan Amerikan Ordusu, çavuşu ölü kabul ediyor ve arşivlere ölü olarak kaydediliyor. Ama Konrad’dan bir imdat çağrısı gelince Martin Walker adındaki özel harekatçı elemanımız elit bir Delta takımı toplayı veriyor ve Dubai’ye yol alıyor. Ama zorluklar olmazsa olmaz, Delta takımını bir çırpıda süpürebilecek kum fırtınaları Delta takımını zor durumda bırakıyor. Ayrıca o bölgenin coğrafyasına alışmış olan haydutlar, Delta takımının mekanlarına göz diktiklerini sanıyor ve Delta takımının baş dertleri oluyorlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kumlar Arasında Bir Çavuş Aramak

Değişen hava ve yer şekilleri… Bunlar Spec Ops: The Line’a tutulmamız için yeterli nedenlerden biri. Dubai’nin neredeyse hepsi kumla kaplı ve herhangi bir yerden gelebilecek bir kum fırtınası hatta rotamızı saptırabilecek bir kum fırtınası. Fakat bu kumlardan o kadar korkmamıza gerek yok çünkü bize avantajda sağlayabilirler. Örneğin bir çatışma sırasında düşmanla olan irtibatımızı kesebilir veya komple düşmanı içine alabilir. Üstelik bu kum olaylarının hepsi tamamen rastgele olacak.

Ayrıca oyunda birde Multipayer modu mevcut. Yapımcı ekibe göre multiplayer modu da Tek Kişilik modun bir benzeri olacak. Yani Multiplayer modda da beklenmedik kum fırtınaları ve yer kaymaları görebileceğiz. Açıkçası eğlenceli olacağa benziyor.

Spec Ops: The Line eğlence bakımından çok şey vaad ediyor. Fakat kesin bir çıkış tarihi değil ama Yager Software’dan aldığımız bilgilere göre oyun 2010 onu ve 2011 başı arasında bir tarihde çıkacak. Eğer Spec Ops: The Line tüm beklentilerimizi karşılayabilirse yıllarca unutamayacağımız bir aksiyon oyunuyla karşı karşıyayız demektir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.