Söylenti: Xbox PS5 konsoluna göre daha güçlü

Söylenti: Xbox PS5 konsoluna göre daha güçlü

Xbox Series X ile PS5 arasındaki güç farkı cep yakar mı dersiniz?

NeoGAF üzerinde paylaşılan gizli bir mesaj, Xbox ile PS5 arasındaki güç farkı hakkında bilgi veriyor gibi görünüyor. Paylaşılan bilgilere göre Microsoft ekibinin Xbox Series X konsolu, Sony’nin PS5’ine göre daha güçlü bir yapıda. Tabii, aralarındaki güç farklı öyle büyük değil, sadece bir tıklık bir fark söz konusu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Platform üzerinde bu bilgiyi paylaşan kişi ise, bir geliştirici olarak tanınan birisi. Bir kuş ve bir şiir şeklinde paylaşmış olduğu mesajı, forumun kullanıcıları uğraşarak da olsa çözmeyi başardı. Verilen bu bilgileri deşifre etmiş olan kişilerin verdiği bilgilere göre PS5 11 Teraflop bir GPU ile çalışıyor. 1743 MHz’de çalışan 52 işlem ünitesi de mevcut. Bu, PS4 Pro’dan 2 katından bile fazla bir güç demek oluyor. Tabii, aynı zamanda normal PS4’e göre de 10 kat daha güçlü demek oluyor.

Yine bu bilgilere göre Xbox Series X 12 Teraflop’tan biraz daha fazla bir güce sahip olacak. Her ne kadar arada fark yok gibi görünse de, aslında arada 1 PS4 gücü kadar fark var. Tabii, bütün bu bilgilerin resmi bir açıklama olmayışının da altını çizmemizde fayda var. Sonuçta, sadece bir geliştirici tarafından verilmiş bir gizli mesaj. Asıl bilgileri, konsollar çıkışını gerçekleştirdiğinde görebileceğiz gibi görünüyor.

Fakat, yine de Microsoft ekibinin böyle bir avantaja sahip olması, fiyat konusunda da endişelendirmiyor değil. Xbox Series X ile PS5 arasındaki güç farkı, cüzdanları da üzebilir. Ne kadar fazla performans, ne kadar fazla güç, o kadar fazla masraf, o kadar fazla para. Umarız ki cebimiz yanmaz daha fazla.

Xbox PS5

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.