Söylenti: PS4 2012’de Çıkacak, Kinect Benzeri Hareket Algılama Teknolojisi Kullanacak

Söylenti: PS4 2012’de Çıkacak, Kinect Benzeri Hareket Algılama Teknolojisi Kullanacak

DigiTimes’ın güçlü söylentisine göre, PS4 Kinect ile aynı kulvarda olan bir hareket algılama teknolojisini kullanacak.

Rapora göre, makinenin üretimi Foxconn and Pegatron Technology şirketi tarafından, 2012’ye yetişebilmesi için bu yılın sonunda başlatılacak. Çıkışında da 20 milyon adet kargolanması bekleniyor.

Be dedikodudan önce, E3 2012’de yeni nesil Xbox’ın açığa çıkacağı söylentileri de vardı geçtiğimiz haftalarda. Nintendo da yaklaşık bir ay önce, yeni nesil konsolu WiiU’yu tanıtmıştı.

Kotaku daha önce, hem Sony hem de Microsoft’un yeni konsollarının 2014’te beklendiğini, en en erken 2013 olabileceğini belirtmişti.

Bunlara rağmen, Jack Tretton, SCEA patronu, yakın zamanda herhangi bir şekilde PS4’ten bahsedilmeyeceği konusunda ısrarcıydı.

“Şu anda rekabet bizim için PS3’e sürekli yeni özellikler eklemek. … Kısa zaman içinde yeni nesil Playstation’u göreceğimizi veya tartışacağımızı sanmıyorum.”

Yeni nesil konsol savaşları başlayacak mıdır nedir?

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. Onurcan Aydın dedi ki:

    PS4 çıkmasını zaten istemiyorum, bir de bu fan çalışmasına benzer bir şey çıkarsa tam bir fail olur. Ayda bir yenilemem gerekir. Ben hırçın adamım, atarım onu sağa sola.

  2. halil dedi ki:

    sony yeni xboxın cıkmasıyla bombasını patlatacak sony firmasının istedigi yeni xboxın gec cıkması cünkü daha istedigi satış potansiyelini yakalıyamadı kendi hedefi 2014 ama xbox 2012 de piyasaları sallamayı düşünüyor tabi sony firması bu durumda eş zamanda cıkması icin elinden geleni yapacaktır benim tahminime 2013 e2 de ps4 raflarda yerini alır. ps4 de grafik olarak dx 11 üstünü gecmeyecek olarak düşünülebilir bence şimdiki kullandıgı performansın 2 katı diyebiliriz çogunluk oyunların demodaki gibi olabilecegini düşünsede bence ps5 te bile zor bu okadar kolay değil…