Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 01.06.2020

Sony henüz Playstation 5 hakkında çok fazla şey açıklamadı ve insanların daha fazla şey öğrenmek istedikleri şeylerden biri konsolun nasıl görüneceğidir. Microsoft Aralık ayında Xbox Series X‘in olağan dışı görünümünü ortaya çıkardığında insanlar Sony’nin de benzer bir yöne gidip gitmeyeceğini merak etmeye başladılar.

Playstation 5, Playstation 4 Pro’dan 2 Kat Daha Kalın

Bununla birlikte bilgilerini Playstation 5 oyunu üzerinde çalışan bir Amerikalı geliştiriciden aldığı iddia edilen Rus sitesi Gamemag‘in yakın tarihli bir raporuna göre PS5’in tasarımı çok daha geleneksel olacak. Raporlarında, Sony’nin yeni nesil konsolunun Xbox Series X’in yekpare kule yapısını taklit edemeyeceğini ve bunun yerine yuvarlak kenarlı çok daha geleneksel görünümlü bir kutu olacağını belirtiyorlar. Kesin olmak gerekirse Playstation 4 Pro’dan iki kat daha kalın ve daha büyük olacak.

Sony Sızıntıları Takip Ediyor

Raporda ayrıca Sony’nin henüz açıklamamış olduğu konsol hakkında çok sıradışı bir ayrıntı var. İçeridekilerin ayrıntıyı medyaya açıklamamasının nedeni sızıntının izlenmesinin Sony için kolaylaşacağının iddia ediliyor olmasıdır.

Sony’nin PS5 açıklamalarına ve pazarlamasına ciddi bir şekilde başlaması gerekiyor. Konsolu görebilmemiz çok uzun sürmemelidir.

PS5 için 4 Haziran’da yaklaşık bir saat sürecek bir oyun vitrini hazırlandı. Sony’ye göre bir E3 etkinliği kadar heyecan verici olacak. PS5 fiyatı hakkındaki açıklama haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://gamingbolt.com/ps5-is-twice-as-thick-as-ps4-pro-looks-like-a-traditional-console-rumour

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.