Sony’nin başkanından Microsoft’u kızdıracak sözler

Sony’nin başkanından Microsoft’u kızdıracak sözler

Sony, Microsoft'un aksine oyuna odaklanacak!

Merakla beklenen konsol PlayStation 4 hakkında verdiği röportajda Sony Computer Entertainment Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida, Microsoft’un aksine odaklarının oyun dünyası olduğunu duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shuhei-Yoshida-PS4Gelecek oyun endüstrisi ve PS4’ün bu endüstrideki yeri hakkında konuşan Yoshida kendilerinin üçüncü parti oyun geliştiricilerine karşı daha arkadaş canlısı olduklarından ve TV setinizin altındaki bir oyun aracından fazlası olmalarının yanında konsolun gücünden de bahsetti.

Yoshida, “Diğer şirketler gibi oyun deneyimini boşluğa taşımak yerine oturma odasına uygun oyun tasarımları düşünüyoruz.” diyerek bir nevi Microsoft’un Kinect‘ini eleştirdi.

Yoshida eleştirilerine, “Biz PS4’ü tanıtırken oyun dışında bunu bunu da yapıyor demekten kaçındık. Tabii ki PS4 Blu-ray ve Netflix üzerinden filmler ve diziler oynatıyor ama bu konsolun temel amacı değil. PlayStation 4’ün geliştirilme amacı oyunlar. Sonuç olarak yeni oyun noksanı olmayacak.” diyerek devam etti ve Microsoft’un oyun dışı etmenlere çok odaklanmasına inceden bir gönderme yaptı.

Bakalım 21 Mayıs’ta Yoshida’nın bu eleştirilerini haklı çıkaran bir Microsoft Xbox lansmanı mı izleyeceğiz? Bizimle kalın!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.