Sony’den bomba gibi açıklama!

Sony’den bomba gibi açıklama!

Sony başkanı, sınırları zorluyor!

Hepimizin de bildiği gibi, Xbox‘ı gerçekten derin sulara düşürecek en büyük açıklama zamanında Xbox’ın internet bağlantısı gerektireceği ile ilgili olmuştu. Şu ana kadar ise Sony bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştı ve sessizliğini korumuştu. Sony Worldwide Studios’un Başkanı Shuhei Yoshida, bu gece bu sessizliği bozdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ps4-conceptYapılan açıklamaya göre, Yoshida asla PS4’ün herhangi bir şekilde internet gerektirmesi gerektiğini düşünmediklerini söyledi. Sorulan sorulara ise, şu şekilde yanıt verdi:

“Biz böyle bir şey söyledik mi? Hayır, söylemedik; düşünmedik bile. Bunun en büyük sebebi ise, bazı ülkelerin yeterli derecede internet bağlantısına sahip olmadığıdır. İnsanların Online oyun oynamak için internete bağlanma gereksinimleri mantıklı karşılanabilir, fakat Offline oyun oynamak için yeterli internet kapasitesine sahip olmayan birçok ülkenin olduğunu biliyoruz. Aklımızın ucundan bile geçmedi böyle bir şey.”

Game Informer’e konuşan Yoshida’nın bütün röportajı haziran ayında yayınlanacak. O zaman kadar elimizde sadece bu bilgiler var. Sony zeki oynuyor; fakat Microsoft neden böyle bir gereksinim getirip de şansını zorlasın ki?

Detaylar için bizi takip etmeyi unutmayın.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.