Sony cephesinde yeni bir oyun için hareketlilik olabilir

Sony cephesinde yeni bir oyun için hareketlilik olabilir

Ortada bir logo, bir de isim var.

Şu an Sony çatısı altında olan veya Sony tarafından destek olan stüdyolarda, birçok oyun geliştiriliyor ve piyasaya çıkmış olan oyunlara destek sağlanıyor. Bahsetmiş olduğumuz bu geliştirilen oyunlar hakkında  çok fazla şey bilmiyoruz ama. Bazı stüdyoların projelerinin ismi var ortada. Fakat bu isim haricinde başka hiçbir şey yok. Son birkaç gündür ise NeoGAF üzerinde bu konu hakkında önemli bilgiler dönüyor. Forum kullanıcıları, birçok farklı Sony tarafından alınan isim ve logo hakkı buluyor. Bu haberimiz içerisinde de zaten o isim haklarına ve logolara bakacağız. Hangi stüdyonun, hangi oyunu olabileceğini düşüneceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony cephesinde yeni bir oyun için hareketlilik olabilir

Öncelikle sizlere bir isim hakkını hatırlatmak istiyorum. Bundan birkaç ay önce Decima isimli oyun motorunun isim hakları ortaya çıkmıştı. Decima, bildiğiniz üzere Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding oyunları için kullanılan, yepyeni bir oyun motoru. Şöyle bir durum var, bu bahsettiğimiz Decima isim hakkı, Sony ekibini temsil eden kişiler tarafından satın alınmıştı. Bugün sizlere göstereceğimiz yeni isim ve logo hakları da tam olarak bu temsilciler tarafından alındı. Yani, yeni alınan bu isim haklarının Sony ekibine ait olduğunu düşünme sebebimiz bu. Çünkü direkt olarak bir kanıt yok ortada.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sizlerin de hemen yukarıdan ve aşağıdan görebileceği bu, “V” logosu, geçtiğimiz günlerde, bahsi geçen temsilciler tarafından alındı. Bunu keşfeden ve forum üzerinde paylaşan kullanıcı ise çılgın bir teori ortaya attı. Bu teoriye göre, yukarıdaki logo yeni Sucker Punch Productions oyununa ait. Şimdilik bu iki farklı ama aynı zamanda da benzer logonun tam olarak neye ait olduğu bilinmiyor. Fakat dediğimiz gibi, logo aslında video oyunları kategorisinde bulunuyor ve Decima isim haklarını satın alan aynı temsilciler tarafından alındı. Yani çok büyük bir ihtimalle, Sony tarafından geliştirilen bir oyuna ait bu logo.

Sony cephesinde yeni bir oyun için hareketlilik olabilir

Yukarıdaki logolar haricinde bir de isim hakkı ortaya çıktı. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yeni isim hakkı, “Sleepwalker” olarak geçiyor. Yani Türkçe meali, “Uyurgezer” oluyor. Bu isim hakkı da, logolar ve oyun motorunu alan kişiler tarafından alındı. İçerisinde bulunduğu kategoriler ise video oyunları ve video oyunu yazılımları olarak görünüyor. Yani bu, bildiğiniz bir oyun olacak. Oyuncuların bu isim hakkında çok farklı düşünceleri bulunuyor. Birçok oyuncu, LittleBigPlanet geliştiricilerinin yeni oyunu olan Dreams’in yeni ismi olarak düşünüyor bunu. Bazıları ise bambaşka bir oyun olacak diyor. Fakat biz kendi düşüncemizi söyleyelim, “V” logosu tam alakalı olmayabilir fakat bizce, “Sleepwalker” oyununun logosu, haberimizde bahsettiğimiz logo ve oyun da büyük bir ihtimalle daha küçük yaştaki oyunculara hitap eden bir yapıt olacak. Bu şekilde düşünmemizin nedeni ise, hakların arka arkaya alınmış olması ve ismin, bizlere öyle hissettirmesi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.