Sony Xperia XZ2 yakında geliyor olabilir

Sony Xperia XZ2 yakında geliyor olabilir

Bir perakendeci yanlışlıkla ağzından kaçırdı.

Sivri köşeli yapısıyla, herkes tarafından sevilmemekle birlikte, cep telefonu piyasasında görsel farklılık yaratan Sony Xperia ailesi genişliyor. Aslında üretici firmanın MWC 2018 sırasında Sony Xperia XY Pro yönünde bir tanıtım yapması bekleniyordu ama işin rengi biraz değişti. İrlanda merkezli bir perakende satış firmasına göre, Sony Xperia XZ2 yakında gelecek. Anlaşılan o ki, MWC 2018’de birden fazla sürprizle geliyor ünlü Japon markası. Haberlerin resmi açıklamayı içermediğini hatırlatalım. Yeni modellerin yakında geleceğini söyleyen perakendeci firma, konuyu karıştırmış olabilir ama ihtimal dışı da gelmiyor açıkçası.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony Xperia XZ2 bir yakında geliyor

Yakın zamanda orta seviyeli, üç yeni cep telefonunu piyasaya süren Sony firmasının, amiral gemilerinin tanıtımlarını, MWC 2018 etkinliklerine bırakacağına kesin gözüyle bakılıyordu. İrlandalı perakendecinin söyledikleri doğru çıkarsa, yeni iki önemli cep telefonun tanıtımıyla, çıkış tarihi arasında fazla bir aralık bulunmayacak. Ayrıca Xperia cep telefonlarının, PlayStation 4 konsolları için ek özellikler barındırdıklarını ve ayrı bir ekran olarak çalıştıklarını da unutturmayalım. Yeni çıkacak olan iki yüksek kalitedeki telefonun benzer özelliklerde olması bekleniyor. Bu iki telefon için tahmin edilen teknik özelliklerden de isterseniz bahsedelim.

İki telefonun özellikleri için fazla teknik bilginin verilmemesini eklemekle birlikte, her iki telefonun da Qualcomm Snapdragon 845 ile piyasaya sürüleceği öngörülüyor. Tahminlere göre Sony Xperia XZ2, 5.2 inç Full HD bir ekrana, Sony Xperia XZ Pro ise 4K kalitesinde 5.7 inçlik bir ekrana sahip olacak. Ayrıca MWC 2018 sırasında, 5 inçlik bir ekranı olan kompakt bir modelin daha tanıtılacağı düşünülüyor. Etkinlikler fazla uzak değil. Resmi açıklamayı, büyük ihtimalle MWC 2018 sırasında göreceğiz ve eğer perakendecinin söylentileri doğruysa, cihazları beğenen kişiler, fazla uzak olmayan bir süre sonrasında yeni cep telefonlarına kavuşabilecekler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.