Menü
https://leadergamer.com.tr/mass-effect-ucuncu-oyunla-bitmeyecek/
22 Ocak 2010 1:10

Sony ‘Transfer Jet’

Sony‘nin 10 yılı aşkın süredir vazgeçemediği Memory Stick teknolojisine alternatif arayışında. Sony‘nin Memory Stick ile ilgili planlarını sizlere duyurmuştuk. Sony‘nin SD ve microSD kartlar üretecek […]Sony
‘nin 10 yılı aşkın süredir vazgeçemediği Memory Stick teknolojisine alternatif arayışında. Sony‘nin Memory Stick ile ilgili planlarını sizlere duyurmuştuk.
Sony‘nin SD ve microSD kartlar üretecek olmasının yanı sıra asıl ilgisini çeken konu ise TransferJet Teknolojisi. Konuyla ilgili ilk ciddi adımların 2008 yılında atılmasının ardından hızlı bir geliştirme göstermeyen bu yeni  teknoloji sonunda Japonya’da ortaya çıktı.

Sony‘nin TransferJet Teknolojisi‘ni kullanan yeni nesil 8GB’lık bellek kartı Memory Stick Pro aslında büyük oranda bildiğimiz Memory Stick‘e benziyor ama bir önemli farkla. Memory Stick Pro veri transferini kablosuz olarak, cihazdan 3 santimetre daha uzaktayken RF sinyalini kullanarak gerçekleştiriyor. Sony‘nin açıklamasına göre 560 Mbps (ama daha gerçekçi rakamlarla ise 375 Mbps) hızında veri transferi yapabilen yeni Memory Stick Pro henüz satışa sunulmadı. Sadece tanıtımı gerçekleştirilen Memory Stick’in fiyatı hakkında da henüz bir bilgi bulunmuyor.

[pro-player width=’620′ height=’350′ type=’video’]http://img.leadergamer.com/flv/Wireless-technology-TransferJet.flv[/pro-player]

Gökhan GIRGIN Editör