Sony Eurasia ve Take-Two Interactive, oyunlarının Türkiye dağıtımı için anlaştı

Sony Eurasia ve Take-Two Interactive, oyunlarının Türkiye dağıtımı için anlaştı

Anlaşma kapsamında Sony Eurasia’nın Türkiye’de dağıtacağı ilk Take-Two Interactive oyunu NBA 2K18 olacak.

Türkiye’de PlayStation konsol, oyun ve aksesuarlarının dağıtımını yapan Sony Eurasia, Take-Two Interactive ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Rockstar Games ve 2K tarafından yayımlanan tüm oyunların PlayStation formatlarının dağıtımı Türkiye’de Sony Eurasia tarafından gerçekleştirilecek. Sony Eurasia’nın Türkiye’de dağıtacağı ilk Take-Two Interactive oyunu ise Eylül 2017’de piyasaya çıkacak olan NBA 2K18 olacak. Oyunun tavsiye edilen satış fiyatı 269 TL olacak.

Sony Eurasia ve Take-Two Interactive, oyunlarının Türkiye dağıtımı için anlaştı

PlayStation Türkiye Departman Müdürü Mustafa Yiğit, yeni iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye, PlayStation için önemli ülkelerden bir tanesi. Biz de ülkemizin konumunu daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Buna ek olarak oyuncuların oyunlara en avantajlı koşullarda ulaşması ve oyun zevkini en üst düzeyde yaşaması için çalışıyoruz. PlayStation Türkiye olarak önceliklerimizden biri Türkiye’de fiyatları makul düzeyde tutarken hem işletim sisteminde hem de oyunlarda yerelleştirme desteği sunabilmek. Dolayısıyla, PlayStation ekosisteminin daha da güçlenmesi adına Take-Two Interactive ile 2K ve Rockstar Games oyunlarının Türkiye pazarında dağıtımı için anlaşmış olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Take-Two Interactive İngiltere ve İhracat Pazarları Kıdemli Satış Direktörü Dave Gould ise,“Genç ve oyun dünyasını yakından takip eden nüfusuyla Türkiye pazarı bizim için çok önemli. Tüm dünyada geniş kitlelerin beğenisini kazanan oyunlarımız, bu pazarda da büyük ilgi görüyor. Türkiye’de bundan sonra Sony Eurasia gibi güçlü bir dağıtıcı ile var olacağımız için büyük heyecan duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın