Sony söylentileri onayladı, DriveClub 2014’e ertelendi!

Sony söylentileri onayladı, DriveClub 2014’e ertelendi!

PS4'ün çıkışına ne kaldı ki..

Hafta başındaki söylentileri, Sony onayladı, DriveClub, PS4‘ün piyasaya çıkışına yetişemeyecek. Evolution Studios tarafından geliştirilen oyun, 2014’ün başına ertelendi, takım olarak, “vizyonlarını iletmek için daha fazla vakte ihtiyaçları var.”

drive-club-3Haber, PlayStation Blog aracılığıyla, Sony Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida tarafından verildi.

“SCE Worldwide Studios ve Evolution Studios’daki ekibin, DriveClub ve DriveClub PS+ Edition‘un 2014’e erteleme kararını vermek kolay olmadı. Bu karar, ayrıca PS+ üyelerini de etkileyecek. Kafalardaki soruları netleştirmek için, DriveClub PS+ Edition, çıktığı zaman hala ‘Instant Game Collection‘ın bir parçası olacak. PS4’ün çıkışına, Resogun‘un yanına, Contrast‘ı duyurmaktan memnunum, Compulsion Games tarafından yapılan, oldukça ilgi görecek bir oyun. Ayrıca, PS+ üyelerinin ‘Instant Game Collection’ları için bedava bir parçası olacak.”

“Ertelemenin, hayal kırıklığı yaratan bir haber olduğunu anlıyoruz, ama sizi temin ederiz, bu kararı vermemizin nedeni, DriveClub çıktığında, yeni nesil yarış oyunu vizyonu taşıdığından emin olmak. DriveClub, gerçekten, tutkulu ve muhteşem görünen bir yarış oyunu. Görsellere ve genel deneyime vereceğimiz ekstra zaman, onu daha iyi yapacak. Sizi temin ederiz, beklemeye değecek.”

Watch Dogs’un da ertelenme haberinden sonra, bu haberler, PS4’ün çıkışı için büyük patlamalara yol açıyor. Şu anda, yeni nesil için, PS4, sadece Killzone: Shadow Fall ve Knack ile kendini gösterebilecek. Yarış oyununu kaybetmek, gerçekten zor, hele ki Xbox One‘ın Forza 5 oyununun hazır olduğunu hatırlarsak.

Bizi takip etmeye devam edin..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.