Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.07.2021

Geçtiğimiz yıl çıkışını yapan PS5, çarşamba günü yapılan açıklama ile çıkışından 8 ay sonra tepe noktasına ulaştığını açıkladı. PS5, 18 Temmuz tarihi ile global satış olarak 10 milyona ulaşarak en hızlı satan Sony konsolu olmayı başardı. Buna ek olarak Sony, PlayStation first party oyunlarının satış sayılarını da açıkladı.

PS5 için karşılaştığımız katılım şuana kadar gördüğümüz en büyük seviye.

Spider-Man: Miles Morales 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren 6,5 milyon sattı. MLB: The Show ise 16 Nisan 2021’den bu yana iki milyon satış rakamını aştı. Returnal 30 Nisan 2021’den itibaren 560.000’den fazla sattı ve son olarak Ratchet & Clank: Rift Apart, 11 Haziran 2021 tarihli çıkışından itibaren bir milyonun üzerinde satış başarısı gösterdi.

Sony’nin başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “Yeni çıkan konsolumuz PlayStation 5’i bu kadar hızlı benimseyen tutkulu hayranlarımıza, oyunlarımızı geliştiren şirketlere ve yayın ortaklarımıza karşı duyduğumuz sevgiyi tarif edemem. PlayStation 5’in satış hızı eski konsol hızımızı geçmiş olsa da, konsola olan istek sayısı fazla olduğu için hala yapmamız gereken işler var. Oyuncuların şunu bilmesini istiyorum, dünya genelinde çalıştığımız alan ve diğer birçok sektörü etkileyen benzersiz sorunlara ile karşılaşmaya devam ederken, Sony Interactive Entertainment olarak bu sorunların üstesinden geleceğimize emin olabilirsiniz.”

Ek olarak Ryan, “Aylık aktif kullanıcı sayısı ve bu oyuncuların konsol başında geçirdikleri oyun oynama zamanı olarak nitelendirilen bu iki detay PS4’ün bize getirdiklerinin iki katı ve daha da büyüyerek artmaya devam ediyor. Bu durum bizi yaptığımız işe daha da bağlıyor” diye de ekleme yaptı.

PlayStation Yaz İndirimleri kampanyasında şuan Demon’s Souls, Returnal, Spider-Man Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure ve daha fazla oyunlarda indirim devam ediyor. Sony’nin yaptığı satış rakamı duyurusu tweet haberine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.