Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.01.2017

2016 yılı, Sony için oldukça bereketli bir yıl oldu.

kaz_hirai_laughing-1

Geride bıraktığımız 2016 yılı, Sony'nin cihazlara odaklandığı bir yıl olarak dikkat çekti. Sony cephesinden gelen PlayStation 4 Slim ve PS4 Pro duyuruları, PSVR ve yeni PlayStation Camera ile DualShock 4'ün ortaya çıkması, Sony'nin donanım ailesini güncellediğinin bir numaralı örneği. Donanımlarını güncellemek ve geliştirmek üzere çabalayan Japon şirketin, 2017 yılı için hedefinin ise bu donanımlarda şahane oyunlar oynatmak ve oyunlara ağırlık vermek olduğu belirtiliyor.

İçinde bulunduğumuz Ocak ayına da, her yıl olduğu gibi Las Vegas'ta düzenlenen CES fuarı damga vurdu. CES fuarında konuşan Sony CEO'su Kaz Hirai, PlayStation 4 ailesindeki bütün konsolların ve PlayStation VR satışlarının beklenenden iyi olduğunu, Sony'nin bu satışlardan oldukça memnun kaldığını belirtti. Bu satış rakamlarıyla birlikte istediklerini başaran şirketin 2017 yılında da oyunlara ağırlık verileceği ve donanımlarının arkalarında duracaklarını belirtti. Ayrıca Kaz Hirai, bu satış rakamlarını ileri ki yıllarda devam ettirebileceklerine ve 2017 yılının "PlayStation 4 yılı" olacağına inanıyor.

Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunlara ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.