Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, PS4 hayatının sonuna geldi

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, PS4 hayatının sonuna geldi

PlayStation CEO'su, PlayStation 4 konsolunun yaşam döngüsünün son sürecine girdiğini söyledi.

E3 2018 yaklaşırken, yeni konsolların çıkış yapıp yapmayacağına dair söylentiler her geçen gün artıyor. PlayStation CEO’su, bu konuda bir açıklama yaparak olaya resmi bir bakış açısı kazandırmış oldu. Şirketin patronu John Kodera, “Sony PS4 yaşam döngüsünün son sürecine girdi.” diyerek yakın zamanda yeni bir konsol görebileceğimizin sinyalini vermiş oldu.

PS4 Sony

Geçtiğimiz günlerde PS5 konsoluna dair bildiğimiz her şeyi sizlere aktardığımız bir yazıyı sizler ile paylaşmıştık. Sony yatırımcıları için düzenlenen bir toplantıda, şirketin güncel konsolları ile ilgili açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalardan belki de en önemlisi, güncel neslin ilk temsilcisi olan PlayStation 4 hakkındaki olarak görülebilir.

PS5 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve bildiğimiz diğer her şey

Sony’nin PlayStation biriminin patronu olan John Kodera, PlayStation 4 platformunun yaşam döngüsünün son evresine girdiğini belirtti. Bu önemli açıklama, kullanıcılar için pek çok farklı şeyi ifade ediyor olabilir. 2020 yılında çıkacağı iddia edilen PlayStation konsolunun tasarımına başlanmış olabileceği söylentileri bunlardan bir tanesi.

John Kodera, PSVR cihazının da VR sektörünün yavaş ilerleyişine rağmen stabil bir yükseliş gösterdiğini belirtti. Endişeli bir bekleyiş içerisinde olan PlayStation VR kullanıcıları, bu açıklama ile birlikte yeni oyunlar görebilme umudunu taşımaya başlayabilirler. Markanın cihazı yeni oyunlar ile destekleyecek olması, oyuncuları memnun edecektir.

Sony, PS4 cihazını sonlandırarak PS5’e geçmeyi niçin düşünüyor?

Batı ülkelerinde 2013 yılında çıkış yapan PlayStation 4 konsolu, güncel oyunları yüksek performans ve çözünürlük dengesini koruyarak çalıştırmakta zorlanıyor. Özellikle Cyberpunk 2077 gibi yıllardır beklenilen dev oyunlar yoldayken, Sony’nin PlayStation platformunun başarısını riske atması pek mantıklı olmaz.

Sizler ile daha önce paylaştığımız PlayStation 5 konsolu hakkında bildiğimiz her şey yazımızda bu konuyu detayları ile ele almıştık. Dilerseniz bu yazımızı okuyarak konsol hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın