Sony PS4 oyunlarının büyük çoğunlunun PS5 ile oynanabileceğini söyledi

Sony PS4 oyunlarının büyük çoğunlunun PS5 ile oynanabileceğini söyledi

PS4 oyunlarını PS5 üzerinde görmeyi de isteriz elbette.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde PS5 ile ilgili önemli duyurular yapılmıştı. Bu duyurular arasında Mark Cerny, sadece belli bir kesim PS4 oyunlarının PS5 üzerinde oynanabileceğini söylemişti. Fakat, Sony işi biraz daha ilerleterek büyük bir çoğunluğun oynanabilir durumda olacağını dile getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mark Cerny açıklamasında PS4 ve PS4 Pro oyunlarının yüksek hızlarda oynatılmasının kodları karıştırdığından bahsetmişti. Sonuç olarak da, en çok oynanan 100 PS4 oyununun PS5 üzerinde de çalışması konusunda çalışmaları olacağını dile getirmişti.

Fakat Sony ekibi, oyunları test ettiklerini ve gerçekten yüksek miktarda oyunların yeni konsol üzerinde çalışabildiğini söyledi. Bahsini ettiğimiz miktar, 4000’den fazla PS4 oyunu. Yani, 4000’den fazla PS4 oyunu PlayStation 5 üzerinde de oynanabilir olacağı açıklandı.

Elbette açıklamalar bu kadardan ibaret olmadı. Aynı zamanda, daha fazla oyunun test edileceği ve ilerleyen süreç içerisinde yolda olan PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgilerle birlikte oyunlarla ilgili bilgilerin de verileceğini söyledi.

Yolda olan konsol üzerinde tam olarak ne kadar oyun oynanabilir bilemiyoruz fakat bu konuda Microsoft’un Xbox serisi konsollarında olanı görmeyi isteriz. PS4 üzerinde gerçekten hatırı sayılır derecede fazla güzel oyun var ve bunları yeni konsol üzerinde de oynamak isteriz.

Şu anda bütün gözler, Sony ekibinden gelecek yeni ve olumlu haberlerde. Çünkü, geriye dönük uyumluluk ile çalıştırmaya çalışsak bile ne kadar olumlu bir şekilde oyunları oynayabileceğimiz net değil. Bu yüzden, sadece beklememiz gerekli, şimdilik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.