Sony, PlayStation Vita benzeri bir konsolun patentini aldı

Sony, PlayStation Vita benzeri bir konsolun patentini aldı

PlayStation Vita uzun zamandır sessizdi. Yeni bir portatif konsol görmek doğal olacaktır.

Sony, son zamanlarda konsol yönünde oldukça aktif. Bildiğiz üzere, öncelikle karşımıza PlayStation 4 Pro çıktı ve ardından da standart PlayStation 4 üzerinde HDR özelliği aktif edildi. Ev konsollarında oyuncular memnun olsa da, portatif konsol oyuncuları pek memnun değil. Mesela PlayStation Vita. Daha geçtiğimiz günlerde bu portatif konsol için verilen PlayStation Now desteğinin çekileceği belirtmişti. PlayStation Vita kullanıcılarının favori desteği olan PlayStation Now desteğinin kaldırılacak olması da, portatif konsolun canını bayağı acıtmıştı. Geçen günlerde ise ortaya yeni bir Sony portatif konsolu çıktı. Gelin detaylı bir şekilde bakalım bu konsola.

Sony, PlayStation Vita benzeri bir konsolun patentini aldı

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceği bu görsel, Sony markasının yeni nesil portatif konsolu olabilir. Japon Patent Ofisi üzerinden bu patent konsol, orijinal olarak Ağustos 2015 tarihinde alındı. Fakat halka açık paylaşımı, 16 Şubat 2017 tarihinde yapıldı. Yani seneler önce patenti alınan bu konsolu, henüz yeni görebildik. Her ne kadar, daha önce bir portatif konsol söylentileri duymuş olsak da, bu patent hiçbir şey ifade etmeyebilir. Sony, böyle bir konsolu hiçbir zaman piyasaya sürmeyebilir veya seneler seneler sonra sürebilir. Hiçbir şey ne yazık ki garanti değil resmi bir açıklama gelmediği sürece.

Doldurulan bu patent bilgisine göre, bu yeni portatif konsolda USB Type-C girişi, HDMI Mini girişi, SIM ve SD kart desteği gibi ilginç özellikler de görünmekte. Ayrıca bir de LTE ve Wi-Fi internet desteği görünmekte. Bu konsol, patente göre interneti diğer telefonlardan da alabiliyor. Konsolun LED ekranı ise, dokunmatik olarak patentlenmiş durumda. İki yanında da DualShock parçası bulunan bu konsolun, o parçaları da titreşim özelliğine sahip. Bu noktada da aklımıza Nintendo Switch geliyor aslında. Fakat bu muhtemel yeni nesil PlayStation Vita, Nintendo Switch gibi parçalara bölünmüyor.

56325_4_sony-patents-new-ps-vita-handheld_full

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın