Sony, PlayStation Network isim değişikliği hakkında anketler gönderiyor

Sony, PlayStation Network isim değişikliği hakkında anketler gönderiyor

Ankete gerek mi var, bütün evren bunu bekliyor zaten.

PlayStation Network hizmet vermeye başladığından beri, bu hizmetin tüm kullanıcılarının tek bir ortak isteği var: PlayStation Network ismini değiştirebilmek. Sony daha önce onlarca kez bunun imkansız olduğunu, çünkü veri bankası altyapılarının bu tip bir isim değişimine elverişli olmadığını belirtmişti. Çünkü Sony, altyapı olarak Microsoft veya Nintendo ekiplerinin sistemlerinden çok daha eski bir sistem kullanıyordu. Tabii bu demek değil ki, Sony bugüne kadar boş boş oturdu. Şirketin yetkili isimleri daha önce bu konu hakkında çalıştıklarını, hatta 2018 senesinde oyunculara güzel bir haber vermek istediklerini belirtmişti. O haber, şimdi geliyor olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony, PlayStation Network isim değişikliği hakkında anketler gönderiyor

Bir kullanıcının paylaştığı bilgilere göre Sony, mail aracılığıyla kendisine bir anket gönderdi ve bu ankette, PlayStation Network isim değişikliği hakkında sorular soruluyordu. Sony, böyle bir şey yapmayı planladıklarını ama bunu gerçekleştirmeden önce insanlardan fikir almak istediklerini belirtiyordu bu ankette. Şimdilik bu sistemin nasıl işleyeceği belli değil, zaten sistemin gelip, gelmeyeceği de belli değil ama Sony bu noktadan da para kazanmak isteyecektir. Microsoft şu an isim değişikliklerine 10 Dolar almakta. Sony de benzer bir şey yaparsa, hiç şaşırmayacağız.

Son olarak belirtelim, gönderilmiş olan bu mailin sahte olduğunu düşünebilirsiniz ama bizim güvendiğimiz kaynaklardan olan Push Square ekibi, bu maili doğruluyor. Bize henüz böyle bir mail gelmedi ama gelirse bu yazımızı da güncelleyeceğiz. Bu sırada sizler de maillerinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bizler, bu anketlerin Türkiye’ye gönderildiğini düşünmüyoruz ama başka bir ülkeye ait hesabınız bulunuyorsa, onlara gönderilmiş olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.