Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 26.07.2021

Sony, PS3 döneminde oyuncuların sosyalleşmesi ve beraber oyun oynaması için çıkardığı Playstation Home‘u 11 Aralık 2008’de piyasaya sürmüştü. Ancak marka beklenen etkiyi yaratamayınca Sony, 2015 yılında markanın fişini çekme kararı almıştı. Sızıntıya göre Sony, Playstation Home’u tekrardan çıkarmak için gereken adımları atmaya başladı.

Playstation Home tekrar çıkmaya hazırlanıyor.

Durumu yakından takip eden bir Reddit kullanıcısına göre, 21 Temmuz 2021’de sunulduğu bildirilen dosyalama, Avrupa ticari markasını 1 Ekim 2028’e kadar güvence altına aldı.

Bu, aylar içinde ortaya çıkan üçüncü söylenti ve bazılarının bunun “PSVR 2’ye dönüş” ile bir ilgisi olabileceğini düşünmesine neden oluyor. Eğer böyle olursa, Fortnite’da gördüğümüz gibi büyük ölçekli sosyal olaylara güzel bir şekilde uyum sağlar. VR uyumluluğu getirilirse gerçekten çok ilginç sonuçlar doğurabilir.

Playsation Home nedir?

Eğer Playstation Home’u bilmiyorsanız kısaca bahsedelim. Playstation Home, oyuncuların sohbet edip birlikte vakit geçirebilecekleri ve kendi ortamlarını dekore edebilecekleri sanal bir sosyal merkezdi. Sony merkezli bir Second Life ve Sims gibi düşünebilirsiniz. Oyuncuların eğlenip sosyalleşmesi için uygun bir yerdi ancak Sony markanın fişini çekti. 

PlayStation Home, 31 Mart 2015’te tamamen kapandığında, diğer birçok şirket gibi, markayı korumak için ticari markalarını yenilemeye devam etti, ancak son zamanlardaki sahne arkası eylem telaşı, bunun sadece bürokratik bir evrak işinden daha fazlası olabileceğini ima ediyor. İlerleyen günlerde Sony’den resmi bir açıklama gelmesi çok olası duruyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.