Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 30.05.2020

Sony, Playstation 5 konferansının 4 Haziran Perşembe günü Pasifik / 16:00 Doğu / 21:00 İngiltere‘de yayınlanacağını duyurdu.

Playstation blogunda onaylanan gösteri yaklaşık bir saat sürecek ve bir dizi güncelleme de olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi etkinlikte Playstation 5 oyunlarını göreceğiz. Sony, PS5 ünitesinin kendisini görüp göremeyeceğimizi özellikle söylemedi.

PS Blogunda, Playstation CEO’su Jim Ryan şunları söyledi: “PS5’e gelen oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyolardan endüstride en iyiyi temsil ediyor. Hem daha büyük hem de daha küçük, daha yeni ve daha köklü stüdyoların hepsi donanımın potansiyelini gösterecek oyunlar geliştirmeye çalışın.”

BBC‘ye konuşan Ryan, şovun Sony’nin evdeki bir izleyici kitlesinin önceki kilit notlarının heyecanından bazılarını çevirmeye çalışacağını da sözlerine ekledi: “Normalde 2000 kişi ile bazı konferans salonlarında Los Angeles‘te olacaksınız. Adrenalini ve testosteronu bir bıçakla kesmek için bunu yapmanın bir yolunu bulmalıyız ve topluma biraz sarsıntı vermeliyiz. Gelecek hafta şovu izlediğinizde, bunu yapabilirim.”

Bugünün erken saatlerinde gelecekteki tüm PS4 oyunlarının PS5 ile uyumlu olması gerektiğini ve ayrıca The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima‘nın PS4 sürümlerinin PS5 uyumlu olacağını iddia eden bir rapor ortaya çıktı. PS5 oyunlarının PS4’te desteklenip desteklenmeyeceği hakkında bilgi verdiğimiz haberimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.