Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 31.05.2020

Games Industry raporlarına göre Sony Interactive Entertainment (SIE) başkanı ve CEO’su Jim Ryan bir röportajda Dualsense sistemi mi, 3D ses mi yoksa SSD mi olsun diyerek Playstation topluluğuna yeni bir şeyler getirmenin zamanının geldiğini söyledi. Bu yeni deneyimlerin keyfini sadece Playstation 5 konsolunda çıkarabilirsiniz. Röportajda Jim Ryan ayrıca Playstation 5 fiyatlandırmasından bahsetti.

playstation dualsense fotoğrafı

Lansman ve PS5 fiyatlandırmasından bahseden Jim Ryan, PS5’in fiyatlandırılmasının ana bilgisayar için en iyi değeri yansıtacağını, ancak en düşük fiyatı yansıtmayacağını söyledi. Değer, oyun derinliği, genişliği, kapasitesi ve fiyatı ile platformun özellik kümesi gibi birçok şeyin birleşimidir. Başka bir deyişle, PS5 düşük fiyatlara ulaşmaz, ancak para için kesinlikle iyi bir değerdir.

“Ben bunu ele almanın en iyi yolunun, mümkün olan en iyi değer teklifini sunmak olduğunu düşünüyorum. Mutlaka en düşük değer demek istemiyorum. Değer birçok şeyin birleşimidir.”
-Jim Ryan

jim ryan resim
Jim Ryan – Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı ve CEO’su

Dün gece Playstation yetkilileri PS5 lansman etkinliğinin Cumartesi günü yapılacağını duyurdu. Bu çevrimiçi etkinliğin tüm süresi bir saatten fazla sürecek ve bu da Playstation’ın çevrimiçi bir formatta ilk kez bir lansman etkinliği düzenlediğini gösteriyor.

Sony’ye göre, “PS5 platformuna gelen bu oyunlar sektördeki en iyiler ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı stüdyolardan geliyorlar. Her stüdyo, tarihinin boyutu veya uzunluğu ne olursa olsun, yeni sunucunun potansiyelini yansıtabilecek oyunlar geliştirmek için elinden geleni yapıyor.”

Sony, bunun PS5 hakkında bir dizi yeni bilginin sadece bir parçası olduğunu ve çevrimiçi lansmandan sonra daha fazla bilgi paylaşılacağını vurguladı.

Playstation hakkındaki başka bir haberimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.