Menü
https://leadergamer.com.tr/detroit-become-human-gosterildi/
Minecraft 13 Haziran 2017 5:11

Sony, Microsoft tarafından gelen platformlar arası Minecraft teklifini reddetti

Minecraft bu birlikteliği hak ediyor.


Geçtiğimiz gün gerçekleşen Microsoft’un E3 2017 etkinliğindeki sunumunda, Minecraft‘ın platformlar arası oyunu destekleyeceği belirtildi. Yani konsol, mobil, Windows 10 ve oyunun VR yapımlarını kullanan oyuncular, hep bir arada oynayabilecek. Nintendo Switch, bu platformlar arasında onaylanmıştı, fakat PlayStation 4‘ten herhangi bir ses, soluk yoktu. En sonunda Windows Central’dan Jez Cordon, Sony‘nin bu teklifi reddettiğini duyurdu Twitter sayfasından.

Minecraft Sony Microsoft

Jez Cordon, “Microsoft, bütün modern versiyonların birbirine bağlanabilmesini umut ettiklerini söyledi. Fakat almış olduğum farklı bir bilgiye göre, Sony reddetti.” dedi. Sony böylesi bir özelliği neden reddetti, bir fikrimiz yok, fakat  Nintendo bile böyle bir birlikteliği kabul etmişse, Sony de etmeliydi diye düşünüyoruz. Umarız ki aralarında büyük bir sorun yoktur ve er ya da geç Sony de bu birlikteliğe katılır. Bütün platformlardaki oyuncuların en azından Minecraft‘ı bir arada oynayabilmesi güzel olurdu. Minecraft bu birlikteliği kesinlikle hak ediyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde. Son olarak, E3 2017 haberlerimizi güncel bir şekilde takip etmek istiyorsanız, Facebook sayfamızı, Twitter hesabımızı veya sitemizin özel E3 2017 sayfasını takip edebilirsiniz.

Alper Dalan Editör