Sony Londra kapılarını bağımsız geliştiricilere açıyor!

Sony Londra kapılarını bağımsız geliştiricilere açıyor!

Sony, bağımsız geliştiricileri 3 aylığına Londra ofisinde ağırlıyor.

SCEE‘de üst düzey yöneticilik yapan Agostino Simonetta, Sony’nin Londra ofisinin gelecek Eylül’den itibaren 3 aylığına “bağımsız oyun geliştiricilerine” açık olacağını ancak bu 3 aylık etkinliğin detaylarının kesinleşmesi için birkaç gün daha beklememiz gerektiğini iletti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

sony-584x320“Biliyorsunuz ki biz bu tarz etkinlikleri düzenli olarak kendi ortaklarımız ile yapıyoruz ama “bağımsız topluluk” çok büyük ve yaygın. Benim için Orta Doğu’ya gidip geliştiricilerle çalışmak çok zor. Yani biz bu etkinlikleri yaparken düzenli prensiplerle yaptığımıza emin oluyoruz. Konsol platformuna gelen yeni şirketler görüyoruz. Bu etkinlik böylece onlara konsol pazarına geri dönmeleri açısından büyük bir fırsat sunuyor.”

“Bunların yanı sıra artık kısıtlı bir ekibimiz vardı ancak artık ekibimiz büyüttük ve bunun sayesinde sorularınıza daha net cevaplar alabiliyorsunuz.”

Geliştirici etkinliğinde PSN çalışma verimliliği, yükleme alanları ve PS3, PS4 ve Vita güncellemeleri masaya yatırılacak. Bu etkinlik Avrupalı geliştiricileri hedefliyor ancak etkinlik boyunca diğer kıtalardan da geliştirici katılabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.