Sony, daha ince bir PlayStation 4 modeli düşünüyor olabilir

Sony, daha ince bir PlayStation 4 modeli düşünüyor olabilir

PlayStation 4 Pro Slim geliyor olabilir mi?

PlayStation 4 ile birlikte Sony oldukça aktif bir konsol üretimine girdi. Öncelikle karşımıza bu konsolların standart, kalın kasa modeli karşımıza çıktı. Ortasında ışık olan o kalın modeller, aynı konsolun ince sürümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte tamamen yok oldu. Çünkü Sony, eski model ile yeni modelin yerini değiştirdi. Zaten fark etmişsinizdir, ince kasa olan konsola PlayStation 4 S denmiyor, sadece PlayStation 4 deniyor. Tabii bu ince kasa haricinde bir de aynı konsolun daha güçlü sürümünü gördük: PlayStation 4 Pro. Yani böylece Sony, aynı konsol ailesine 4 senede 3 farklı konsol getirmiş oldu. Peki, burada bitecek mi yeni model konsollar? Bu soruya olan cevabımız ne yazık ki hayır. Çünkü yeni raporlara göre, bahsi geçen şirket, bahsi geçen konsol ailesi için yeni ve daha ince bir konsol modeli düşünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony, daha ince bir PlayStation 4 modeli düşünüyor olabilir

Bir Tayvan gazetesi olan Digitimes raporlarına göre, dediğimiz gibi çok daha ince bir PlayStation 4 karşımıza çıkacak. WWG raporları da, tek cümlelik bu bilgiyi desteklerken, birçok konsol üretiminin Tayvan içerisinde gerçekleştirildiğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Yani Digitimes ve WWG cepheleri, %100 haklı gibi görünüyor şu an. Bu noktada, karşımıza aynı aileden çok fazla konsol çıkıyormuş görünebilir fakat bu durum hiçbir şekilde Sony cephesini yaralamıyor. Çünkü geçen senenin sonlarında bu ekip, aynı aileye 2 yeni konsol sunduğu zaman oldukça güçlü bir son çeyrek geçirdi ve bu yüzden sık sık konsolların revize edilmesi, oldukça doğal olacaktır ticari açıdan.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyuncuların açısından bakacak olursak da, yeni çıkabilecek bu ince konsol hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Konsol, standart konsol ile aynı güçte mi olacak, PlayStation 4 Pro gücünde mi olacak, yoksa bu iki konsol arasında bir şey mi olacak? Bu soruların cevaplarını ne yazık ki bilemiyoruz. Fakat konsolun daha ince olması, hem yer kaplama olarak, hem de ağırlık olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca eski nesil konsollardaki ince modellere baktığımız zaman da, yeni ince konsolun elektrik kullanımının daha düşük olacağını da söyleyebiliriz. Fakat tekrar hatırlatalım, hiçbir şekilde resmi bir bilgi yok ortada. Bunların hepsi sadece bir söylenti. Fakat böyle bir durum varsa, büyük bir ihtimalle E3 2017 sırasında duyabiliriz. Project Scorpio yanında bir de Sony konsolu göreceğiz sanırım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.