Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 29.06.2021

Sony, Housemarque stüdyosunu satın aldı. Bugün erken saatlerde PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, PlayStation Blog yazısında satın alımı açıkladı. Sony Interactive Entertainment daha önce 2019 yılında Ratchet and Clank geliştiricisi Insomniac Games’i satın aldıktan sonra Playstation Studios kadrosunu daha da güçlendirdiğini görüyoruz. Housemarque stüdyosunun eklenmesiyle Sony Interactive Entertainment, PlayStation Studios bayrağı altında topladığı 13. şirket oldu. 80 kişilik ekip artık Playstation Studios çatısı altında oyunlarını üretecek ve şimdilik satın alım ile ilgili finansal detaylar açıklanmadı.

Sony, Housemarque stüdyosunu satın aldı ve PlayStation Studios kadrosuna dahil etti

Housemarque’ın kurucu ortağı ve yöneticisi olan Ilari Kuittinen, satın alınma hakkında, “Bugün Housemarque için büyük bir gün ve yapım 26 yılı aşkın bir süredir. Sony Interactive Entertainment ile olan güçlü ortaklığımız PS3’te Super Stardust HD ile başladı ve o zamandan beri tüm PlayStation platformları için arcade esintili oyunlar yaptık. En son sürümümüz olan Returnal ile üçüncü şahıs aksiyon oyunlarına yaptığımız en büyük adım, benzersiz ve kaliteli oyuncu deneyimleri sunarak sektördeki sesimizi ve markamızı sağlamlaştırdı.” dedi.

Devamında, “Sonunda PlayStation Studios ailesine katıldığımız için çok heyecanlıyız! Bu, stüdyomuza net bir gelecek ve oyun merkezli yaklaşımlar sunmaya devam etmek için istikrarlı bir fırsat sağlarken, yeni anlatı sunma yöntemlerini denemeye ve bu modern sanat formunun sınırlarını zorlamaya devam edeceğimizin de bir göstergesi olacak. Bu aynı zamanda PlayStation ailesinin resmi bir üyesi olarak Helsinki’de büyüyen endüstri merkezini genişleteceğimiz ve Finlandiya’daki en eski oyun stüdyosunun mirasını güvence altına alacağımız anlamına geliyor.” şeklinde ekledi.

Ardından ise, “Son olarak, bu hayranlarımız için ne anlama geliyor? Housemarque olarak bizler oyuncuyuz. Ayrıca kendi rotamızı oluşturmaktan ve yeni kombinasyonlar denemekten çekinmemizle tanınmıyoruz. SIE’nin ve bizi destekleyen stüdyo ailesinin desteğiyle, sektördeki yerimizi gerçekten büyütebilir ve Housemarque’ın hiçbir sınırlama olmaksızın neler yaratabileceğini gösterebiliriz. Önümüzdeki yıllarda neler olacağını herkese göstermek için sabırsızlanıyoruz ve önümüzdeki çeyrek yüzyıl içerisinde daha kalıcı anılar ve heyecan verici oyunlar geliştirmeyi umuyoruz.” diyerek, bu konuda gerekli açıklamaları yaptı.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.