Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2022

Geçtiğimiz ay God of War PC sürümü çıktığında 1 milyondan fazla satış yapıldığı açıklanmıştı. Bu da, doğal olarak gerçekten güzel bir başarı demek. Çünkü, oyun daha önceden PS4’e çıktıktan sonra bir de üstüne PS5 için tekrardan çıkmıştı. Yani, oyuncular birden fazla kez oyunu çoktan bitirmişken bir de üstüne oyunun PC sürümü çıkınca 1 milyon satış gerçekleştirmeyi başardılar. Böyle bir durum elbette güzel açıklamaları da beraberinde getirir. Sony God of War PC sürümünün başarılı olmuş olduğunu dile getirdi.

Sony God of War PC hakkında açıklama yaptı

Sony ekibi, “Oyun markamızın birden fazla platformda geliştirilmesini, God of War ve diğer birinci parti oyunların PC sürümlerinin başarısının da ispat ettiği üzere, Sony için büyük bir büyüme fırsatı olarak görüyoruz.” dedi. Sony ekibi, böyle bir şeyi itiraf etti. PC için yolda olan bir diğer PlayStation oyunu da Uncharted Legacy of Thieves Collection. Her ne kadar hakkında herhangi bir resmi çıkış tarihi bulunmasa da, Epic Games Mağazası’na ve Steam’e geleceğini biliyoruz.

God of War ve daha önceden PC platformuna gelmiş olan diğer PlayStation‘a özel oyunların başarısı ile birlikte, gelecekte çok daha fazla PlayStation oyununun PC üzerinde de yer alacağına eminiz artık. Sonuçta, Sony ekibinden de bu konuda önemli bir itiraf niteliğinde açıklama geldi. Hatta, bakarsınız kendilerine özel olarak açmayı planladıkları PC için çevrim içi mağazasa, daha eski PlayStation oyunları da görebiliriz. Sırada Nintendo var gibi görünüyor ama öyle bir açıklamanın geleceğini, her ne kadar mobil platformlarda hareket etmiş olsalar da pek de düşünmüyoruz açıkçası.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.