Sony, E3 2017 sırasında yeni bir konsol duyuracak

Sony, E3 2017 sırasında yeni bir konsol duyuracak

Biraz ara mı versek acaba Sony? Ne yapsak? Böyle olmayacak herhalde.

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro ile konsol dünyasının liderlik tahtına oturdu ve uzun bir sürede bırakmayacak o tahtı gibi görünüyor. Standart, taban konsollarda zaten Xbox One konsoluna karşı, PlayStation 4 daha çok satıyor. PlayStation 4 Pro ise Project Scorpio çıkana kadar rakipsiz kalmaya devam edecek. Project Scorpio çıkışı ile birlikte, Sony ekibinin de PlayStation 4 Pro fiyatında kalıcı bir indirim yapması bekleniyor. Yani, Project Scorpio konsoluna da böyle cevap verecek. Fakat, taşınabilir konsol marketinde şu an Sony neredeyse hiç yok. Nintendo, Nintendo Switch ile at koşturuyor. İşte, E3 2017 sırasında bu market de sallanacak. Çünkü PlayStation geliştiricileri, E3 2017 sırasında yeni bir konsol duyuracak ve bu konsol, portatif, taşınabilir bir konsol olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony, E3 2017 sırasında yeni bir konsol duyuracak

Hatırlayacak olursanız, bundan aylar önce sizlerle bir görsel paylaşmıştık. Bu görsel, Sony ekibinin yeni portatif konsoluna ait idi, en azından öyle söyleniyordu. Bu konsol, Nintendo Switch konsoluna bayağı benziyordu. O haber yayımlandıktan bir süre sonra da, Japonya’dan bir haber gelmişti ve gelen o habere göre, PlayStation fabrikalarında PlayStation 5 için hareketliliklerin başlandığı rapor edilmişti. O fabrikalarda şu an ne oluyor, bilemiyoruz ama o hareketliliğin sebebi bizce PlayStation 5 değil, PlayStation Switch idi.

Bir Çin medya sitesinden gelen yeni raporlara göre, bu medya sitesi, PlayStation tarafından Çin’de düzenlenecek bir etkinliğe davet edildi. Medya sitesine giden davette ise, o davet sırasında yeni bir portatif konsolun duyurulacağı yazıyordu. PSP 3 olarak adlandırılacak olan bu konsol, ismine rağmen aslında PlayStation Vita konsoluna bir devam konsolu olarak çıkacak. Bir nevi, PlayStation Vita 2 yani. Rapora göre, Çin’de gösterilecek olan bu konsol için resmi tanıtım, E3 2017 sırasında gerçekleşecek. Bakalım tüm bu söylentiler doğru çıkacak mı? Ayrıca, konu hakkındaki yorumlarınızı da bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.