Sony, DualShock 4 için PC adaptörü üzerinde çalışıyor olabilir!

Sony, DualShock 4 için PC adaptörü üzerinde çalışıyor olabilir!

DualShock 4'ü PC'de kullanmak isteyenler için umut ışığı doğdu.

Sony’nin Federal İletişim Komisyonu ile dosyaladığı bir belgede geçen öneriye göre, şirket DualShock 4 için PC adaptörü üzerinde çalışıyor olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4_dualshock_4_sideview

Konsol tarzı kumandalar ve PC ikilisini düşününce, Microsoft bu pazara her zaman hakim oldu. Tabii ki şirket hem Windows hem Xbox’ın geliştiricisi olunca bu durum da, elde edilen avantajlardan biri. Xbox Play Anywhere ile birlikte, yepyeni Xbox kumandaları da PC ile uyumlu hale gelmek için bekliyor. Microsoft bu pazarda o kadar söz sahibi ki, PlayStation oyuncuları bile yıllardır PC’de kumanda keyfini yaşamak için ya Xbox’ın ya da üçüncü parti markaların kumandalarını tercih ediyorlar. Sony’nin dosyaladığı yeni bir belge, bu durumu değiştirecek gibi görünüyor.

Sony’nin bir kablosuz bluetooth adaptör üzerine çalıştığını saptayan DualShockers, destekleyici olarak belgelerin bir kısmını da sitesinde paylaşmış. Sony Interactive Entertainment’in talep ettiği belgeleme, ürün kodu “CUH-ZWA1U” olan bir kablosuz adaptör üzerine. “CUH” ibaresi PlayStation 4 ve aksesuarlarıyla ilgili bir kod ve bu demek oluyor ki, adaptörümüz PlayStation 4 için olacak.

controller-light-11b7a64b.0

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Elimizdeki bilgileri bir araya getirdiğimizde Sony’nin, DualShock 4’ün Windows 10 ile uyumlu olabilmesi için bir PC adaptörü üzerinde çalıştığı varsayımında bulunabiliriz. DualShockers’ın belirttiğine göre, bu adaptör PlayStation 4 ile kullanılan bluetooth kulaklıklar ile de alakalı olabilirmiş. Gelen raporlara göre, Sony bu yıl Gamescom’da yer almayacak, yani bu yönde bir duyuruyu en yakın Eylül’de gerçekleşecek olan Tokyo Game Show’da duyma ihtimalimiz var. Şimdilik bizlere de duyuruyu beklemeye koyulmak düşüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.