Canlı LeadergamerTV PUBG oynuyoruz

Sony neredeyse 80 milyon PlayStation 4 dağıtmayı tahmin ediyor

Sony neredeyse 80 milyon PlayStation 4 dağıtmayı tahmin ediyor

Ayrıca konsolun toplam dağıtılma sayısı da açıklandı.

Sony, 2017 finansal yılının ikinci çeyreği için resmi raporlarını geçtiğimiz akşam basın ile paylaştı. Şirketin paylaştığı raporlara göre PlayStation 4, bizlerin takvimi ile 30 Eylül 2017 tarihine kadar toplam 67.5 milyon adet dağıtıldı. Tabii dağıtılan bu konsolların hepsi satılmamıştır fakat satış rakamını 60 milyon civarında olarak tahmin edebiliriz sanırım. Konsolun ve konsola ait yazılımların satışı ise geçen sene bu zamana göre %30 civarında bir artış gösterdi. Yani Sony cephesinde işlerin bayağı bir iyi gittiğini söyleyebiliriz. Son olarak şirket bir de 2017 finansal yılının tamamı için bir rapor yayımladı. Bu raporun detaylarına da haberimizin devamından göz atalım isterseniz.

Sony neredeyse 80 milyon PlayStation 4 dağıtmayı tahmin ediyor

Öncelikle söyleyelim, 2017 finansal yılı normal takvimlere göre 31 Mart 2018 tarihinde sonlanıyor. Sony ise bu tarihe kadar 19 milyon adet PlayStation 4 satmayı planlıyor. Ayrıca konsolun dağıtılma sayısı ise o tarihe kadar 69 milyona ulaşacak. En azından Sony şirketinin hedefi şu an bu şekilde. Eğer şirket bu hedeflerine ulaşabilirse, konsolun nesli bitmeden önce PlayStation 2 ile kırılan rekorlara, PlayStation 4 ile tekrar ulaşılabilir, hatta rahatlıkla geçilebilir diye düşünüyoruz. Son olarak, sizlerin de bu konu hakkındaki yorumlarını bekliyoruz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın