Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-horizon-zero-dawn/
Sony 19 Haziran 2017 17:41

Sony, oyunlarını 2018 senesinin başlarında piyasaya sürecek

2018 çıkış tarihi ile karşımıza çıkan her oyun, senenin başlarında karşımıza çıkacakmış.


E3 2017 sırasında Sony, birçok yeni oyunu için çıkış tarihi verdi. Fakat verilen bu çıkış tarihleri, net bir çıkış tarihi değildi. Sadece çıkış tarihi aralıkları idi. Sony Interactive Entertainment America şirketinin CEO koltuğunda oturan Shawn Layden yine, vermiş olduğu yeni bir röportaj sırasında bu çıkış tarihi aralıklarından bahsetti. Röportajı özet geçecek olursak, Sony, oyunlarını 2018 senesinin başlarında piyasaya sürecek. Yani, 2018 çıkış tarihi ile karşımıza çıkan her oyun, senenin başlarında karşımıza çıkacakmış.

Sony, oyunlarını 2018 senesinin başlarında piyasaya sürecek

Shawn Layden, bahsetmiş olduğumuz röportajda, “E3 2017 sunumumuz hakkında en çok eleştirilen noktalardan bir tanesi ise, çıkış tarihleri idi. Uncharted: The Lost Legacy ve Horizon: Zero Dawn genişletme paketi bir yana, diğer tüm oyunlarımız, önümüzdeki sene çıkışını gerçekleştirecek. Etkinlik sırasında, 2018 senesi olarak çıkış tarihini belirttiğimiz her oyun, 2018 senesinin ilk yarısında piyasaya çıkacak. Yani, bu oyunları karşımızda görebilmek için 12 veya 13 ayımız var.” dedi.

Yapılan bu açıklamalara göre, 2018 senesinin ilk yarısı gerçekten oldukça hareketli geçecek. Çünkü bu yarıda, Spider-Man ve God of War gibi önemli yapıtlar piyasaya çıkacak. Ekstra olarak, bu oyunlar için net bir çıkış tarihini de, muhtemelen PlayStation Experience 2017 sırasında alacağız. Bu etkinlik, Aralık 2017 tarihinin başında gerçekleştirilecek. Şimdiden söyleyelim.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör