Menü
https://leadergamer.com.tr/falloutdan-yeni-video/
Psn , Sonunda 12 Haziran 2010 21:54

Sonunda TR PSN Store

Hele Şükür ! Türkiye’deki bütün Playstation 3 sahiplerinin en büyük isteği sonunda gerçek oldu. Evet Türkiye PSN Store sonunda açıldı. Artık kredi kartı sorunu yaşamadan […]


Hele Şükür !

Türkiye’deki bütün Playstation 3 sahiplerinin en büyük isteği sonunda gerçek oldu. Evet Türkiye PSN Store sonunda açıldı. Artık kredi kartı sorunu yaşamadan gönlümüzün istediğini indirebileceğiz (şu an indirecek hiçbirşey yok ama o da olucak :D. Peki Türkiye’ye PSN Store açılmasının yararları ne? İlk olarak kredi kartı vb. sorunları yaşamadan dilediğimiz gibi alışveriş yapabileceğiz. Store’u olan ülkelerde bulunan bazı uygulamalardan (VidZone vb.) yararlanabileceğiz. Belki de bazı oyunlara Türkçe desteği, en azından altyazı desteği gelecek. Ve daha başka bir sürü avantaj. Sonuç olarak, Türk oyuncular haklı olarak istedikleri Store’larına kavuştular ve bir çok avantaj da Store ile birlikte geldi.

Bekliyorduk
Mart ayında Sony’den Özgür Kirazcı ile yaptığımız röportajda da Özgür Kirazcı en öncelikli üye olduğumuzu söylemişti, yani en yakın zamanda açılacağı belliydi.

Röportajdan, PSN TR ile ilgili bir bölüm. Röportajın tamamına burdan ulaşabilirsiniz.

LeaderGamer:

Türkiye’ye açılıp açılmayacağı hakkında birçok dedikodu dönen Playstation Store ile ilgili çalışmalarınız var mı, açılması durumunda yaklaşık bir tarih söyleyebilir misiniz?

Özgür Kirazcı:

Çalışmalarımız var ve şu anda en öncelikli ülkeyiz. Proje şu an da başladı ve çok zaman almadan Store’u açacağımızı düşünüyorum, bununla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda size daha net bir bilgi verebileceğiz.

LeaderGamer:

Türkiye’ye Playstation Store açılırsa oyunların Türkçe dil paketlerini indirme şansımız olacak mı?

Özgür Kirazcı:

Yeni çıkacak olan oyunlar için böyle bir imkan olabilir.

Playstation exclusive olarak çıkan Heavy Rain’in en büyük özelliği senaryosuydu ve dil desteği çok olmasa da oyuna çoğu dilde altyazı çıkmıştı. Türk oyuncular umutla Heavy Rain’e çıkacak Türkçe altyazıyı bekliyordu fakat altyazı listesinde Türkçe yoktu. Bu olay çok tepki almıştı, işte artık burada Türkiye PSN Store devreye girecek. Ülkemizde Store’un açılmasının en büyük avantajlarından biri de bu olacak, bazı oyunlarda dil seçeneklerinde Türkçe de olacak.

Gökhan GIRGIN Editör