Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 07.08.2017

Eğer E3 2017 konferansı sırasında Ubisoft ekibinin sunumunu izlediyseniz, mutlaka Skull and Bones isimli yeni oyun duyurusu ilginizi çekmiştir. Ubisoft ekibinin yeni oyun serisi olmaya hazırlanan Skull and Bones, aslında Assassin’s Creed IV: Black Flag oyununun gemi mekaniklerinin temelini kullanan, yine aynı şekilde gemi sürüşü ve savaşı temelli bir oyun. Tabii yeni oyun duyurusu deyince, tabii bir de bu oyun 2018 senesinde çıkacak olan bir AAA oyun olunca, bu oyunda bir senaryo modunun olmayacağını düşünebilirsiniz. Haklısınız, çünkü günümüzdeki birçok AAA oyun, güçlü bir senaryo modu ile piyasaya çıkamıyor. Özellikle de bu AAA oyunları Ubisoft gerçekleştiriyorsa. Fakat şaşırmaya hazırlanın: Skull and Bones içerisinde bir senaryo modu olacak. Bunu önceden öğrenmiştik zaten. Şimdi tekrar şaşırmaya hazırlanın: Bu senaryo modu, tahmin ettiğiniz gibi bir senaryo modu olmayacak. Yeni açıklamalara göre Skull and Bones senaryo modu, çoklu oyuncu modu ile paylaşımlı olacak.

Skull and Bones senaryo modu, çoklu oyuncu modu ile paylaşımlı olacak

GameSpot ekibine röportaj veren Ubisoft çalışanı, “Oyuncuların, oynadıkları senaryo modunu canlı yayın ile diğer oyunculara sunması çok güzel bir şey. Biz de bu noktadan çıkarak oyunumuzun senaryo modunu geliştirdik. Öyle bir sistem kurduk ki, her oyuncunun senaryo modu deneyimi benzersiz olacak fakat bu deneyimler, ortak ve tek bir senaryo dünyasına etki ediyor. Öyle bir sistem oluşturduk ki, oyundaki hikayeyi aylarca, hatta yıllarca yeni şekilde oyunculara sunacağız. Mesela, eğer sadece PvP şeklinde oynayan oyuncuysanız, PvP oynasanız bile senaryo moduna katkınız olacak. Eğer bir PvE oyuncusuysanız, yine aynı şekilde senaryoya etkiniz olacak. Oyundaki evren, her oyuncunun attığı adıma bir reaksiyon gösterecek.” dedi Skull and Bones senaryo modu hakkında.

Ubisoft cephesinden gelen bu açıklamalar, belki kafaları karıştırmış olabilir ama bizler bu senaryo tipine sahip bir oyun tanıyoruz: Elite Dangerous. Tabii sadece Elite Dangerous değil, bu tip bir sistemi kullanan birçok oyun bulunuyor. Görülen o ki, Skull and Bones isimli bu yeni oyun da benzer bir sistemi kullanacak. Yine de en net cevabı, oyun çıktığı zaman alacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.