Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 18.03.2021

Bethasda’nın geliştirdiği yeni nesil bilim kurgu oyunu Starfield, gelen sızıntılara göre 2021 yılı içerisinde çıkış yapmayı hedefliyor. Maalesef, Covid-19’un bu süreci değiştirme ihtimali var tabii ki. Bu sefer sızıntılar, oyun endüstrisinin emektar isimlerinden ve aynı zamanda VentureBeat’te muhabirlik yapan Jeff Grubb’tan geldi. Bir canlı yayın sırasında Jeff Grubb, Starfield’ın %90 ihtimalle E3 sırasında gösterileceğini ve Kasım 2021 civarında çıkış yapacağını söyledi.

Starfield 2021 yılının sonlarında gelebilir

Bethasda’nın Starfield’ı E3 etkinliğinde göstermesi, reklam değeri açısından mantıklı bir hareket olacak. Tabii, Jeff Grubb da konuyla ilgili daha fazla detay verdi. Jeff Grubb’un Twitter’da yaptığı paylaşıma, “Bu olay artık kesinleşti, diyebilir miyiz?” şeklinde gelen soruya, “Bir yüzde verdim. İşte daha iyi bir başlık; Microsoft ve Bethesda bu yıl Starfield’ı açıklamak istiyor, ancak insanlar çok şey istiyor.” diyerek yanıt verdi. Yani, söz konusu ihtimalin %90 olduğunu tekrar belirtmekte fayda var.

Bethesda’nın Microsoft tarafından 7.5 milyar dolara satın almasının ardından, ne Starfield ne de The Elder Scrolls 6’nın PC ve Xbox dışındaki platformlara gelmeyeceğine dair büyük spekülasyonlar yapıldı. Ancak, bu durum henüz Bethesda tarafından onaylanmadı. Starfield, E3 2018’de ortaya çıktı ve The Elder Scrolls 6’dan önce çıkışını yapacak. Ayrıca, Bethesda’nın önemli isimlerinden Todd Howard’a göre Starfield, “Bethesda’nın motorundaki en büyük revizyonu, belki Morrowind to Oblivion’dan bile daha büyük bir yapım.” olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.