Şimdiye kadar çıkan Half-Life 3 iddiaları!

Şimdiye kadar çıkan Half-Life 3 iddiaları!

İddialar, iddialar, ....

Half-Life 3’ün çıkacağı haberini sizlere duyurmuştuk. Gelin şimdide hem bu haberi destekleyen, hem de şimdiye kadar gelen dedikodulara bir göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

VGA 2011’de ilk sızıntılar oldu. Fakat kısa sürede Valve, tüm bu sızıntıları yalanladı.

Alyx

Haziran 2012 tarihinde ise, ilk büyük sızıntı bizlere ulaştı. Bu bir, sanat konsepti çizimiydi. Bu görselde, Alyx’e rastlamıştık. Bu görselin Half-Life 2: Episode 3 için olabileceği belirtilip, daha sonra ki günler de yalanlamıştı.

hlf3

Eylül 2012 tarihinde, daha farklı bir söylenti ortaya çıktı. Open World olarak gelişeceği ve buna bağlı olarak bir geliştirme takvimi ortaya çıkmıştı.

hl3

Haziran 2013’e geldiğimiz zaman, Valve’nin iç hata-izleme ve yönetim platformu olan Jira’da Half-Life 3’e ait geliştirme dosyaları gösteren bir görsel ortaya çıkmıştı.

Ağustos 2013’te ilginç bir açıklama geldi. Valve’nin ses aktörlerinden biri olan John Patrick Lowrie, Valve’nin Half-Life 3 için çalışmada bulunmadığını belirtmiş, kısa süre sonra da Valve, Lowrie’nin yerli yersiz konuştuğunu belirtmişti.

hl5

Ekim 2013’te bir güvenlik ihlali olduğu ortaya çıktı gerekçesiyle Valve, 10 kişilik olan HL ekibini, 46 kişiye çıkarttı. Aynı ayda, Avrupa’da Half-Life 3 markası yayıldı. Kısa süre içerisinde Valve, bunun bir aldatmaca olduğunu belirterek, iddiaları çürüttü.

Ve bugün… Son olarak Counter-Strike’ın yaratıcılarından ve Valve çalışanı Minh “Gooseman” Le’den bugün ilginç açıklamalar geldi. goRGNtv‘ye konuşan Gooseman, Half-Life 3 için konsept çalışmalarının olduğunu ve yeni bir oyun olacak olan Left 4 Dead 3 için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Artık özlem sona eriyor gibi. Bugün gelen iddialar sağlam kişiden olduğuna göre, artık bekleyiş sona eriyor gibi…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.