Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 23.07.2018

Silent Hill 2, 24 Eylül 2001 tarihinde çıkış yapmasına rağmen hala oynanıyor. Bununla birlikte tüm zamanların en iyi hayatta kalma korku oyunu olma unvanını gururla taşıyan oyunlardan biri. Çıkışının ardından bunca zaman geçse bile oyunu keyifle oynamaya devam eden oyuncular tarafından o dönem açığa çıkmayan detaylar gün yüzüne çıkarılıyor. Gizli ve ufak bir harita ve aynı zamanda oyunu bitirdikten sonra istediğiniz yerde oyunu kaydedebilmeniz bulunmuş olan iki gizli içerik olarak internette paylaşılmış durumda.

Silent Hill 2 oyuncuları, çıkışının ardından yıllar geçse de gizli detayları buluyorlar

Silent Hill 2 oyuncuları, çıkışının ardından yıllar geçse de gizli detayları gün yüzüne çıkarıyorlar

Twitter’da punk_7890 kullanıcı adına sahip kişi, Silent Hill 2’ya dair bulmuş olduğu gizli içerikleri takipçileriyle paylaştı. Paylaşımın ardından bahsi geçen Twitter gönderisi elden ele yayıldı. Bu gizli içeriklerinde ortaya çıkışı pek ilginç. İnsan ister istemez içinden, “Bunları nasıl bulmuş olabilir?” diye geçiriveriyor. Öncelikle oyunu klasikleşmiş sonlarından biri olan köpek sonuyla bitirmeniz gerekiyor. Bir diğer kriterimiz de Japonca içermeyen bir Silent Hill 2 kopyası olması. Bu şartları sağladıysanız kontrolcünüzü ikinci girişe takma vakti gelmiş demektir.

Kontolcünüz de hazırsa Start, L2, kare ve L3 tuşlarına peş peşe basın. Karşınıza küçük bir harita çıkacak. Envanter menüsü ekranına girmeniz gerektiği durumlarda ise o ekrandan çıkmanız, çıkarken Start düğmesine basmanız ve ardından size vermiş olduğumuz sıralamayı aynen uygulamanız gerekebiliyor. Bunun haricinde istediğiniz yerde kayıt almanıza yarayan seçeneği elde etmek biraz kafa karıştırıcı fakat köpekli sonu elde ettiyseniz yapmamanız için önünüzde hiç bir engel yok. Karakteriniz üzerinde kontrolünüz varken, D-Pad sola basın ve sol analog çubuğunu sola, sağ analog çubuğunu sola çekin. Hemen peşinden L2, L1 ve L3 tuşlarına basın. Önünüze özel bir menü açılacak.

Bu Twitter hesabını kullanan kişinin uğraştığı tek oyun Silent Hill 2 değil. Bir çok oyunun gizli kısımlarına erişmeye çalışıyor ve erişmeye çalışanlarla birlikte çalışıyor. Hepsi bu kadar da değil. Vikipedi ara yüzüne benzer bir site içerisinde A’dan Z’ye birçok oyun için hile kodları, debug menülerine erişim ve gizli tuş kombinasyonlarıyla oyun içerisinde normalde erişemeyeceğiniz içerikleri temin etme yöntemleri var. Aynı kişi, X-Men: Next Dimension PS2 sürümü için de gizli bir menü bulmayı başarmış.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.