Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 18.12.2016

Eski Konami başkanı Shinji Hirano, Kojima Productions'ın başkanı oldu.

shinjihirano1-730x411

Hideo Kojima'nın Konami'den ayrılmasının ardından Konami ve Metal Gear serisi epey bir doğrulamaz hale geldi. Kojima ile olaylı ayrılışları, Sony'nin Kojima'ya destek çıkması ve hayranlardan gelen tepkiler Konami için beddua niteliğindeyken bir darbe de eski personelinden geldi.

Eski Konami başkanı Shinji Hirano, Kojima Productions'ın başkanı oldu. 2005-2010 yılları arasında Konami'de başkanlık pozisyonunda görev yapan Hirano, Kasım ayı itibariyle Kojima Productions'ın başkanlık görevini üstlenmiş durumda. Birbirini uzun yıllardır tanıyan ikilinin yeniden bir araya gelmesi, Death Stranding başta olmak üzere yeni gelecek Kojima oyunları için bir altın değeri taşıyor. Zaten Hideo Kojima'nın devamlı eski dostlarını ekibine veya yeni oyununa kattığını biliyorduk.

Death Stranding, 2019 yılından önce PlayStation 4 için yayımlanacak. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.