Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 07.06.2021

Atlus tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi, Shin Megami Tensei 5 resmi internet sitesinde yanlışlıkla açıklandı. Çıkış tarihinin yanında oyunla ilgili bazı detaylar da paylaşıldı. Nintendo Switch konsoluna özel olan oyun ilk olarak 13 Ocak 2017 tarihinde duyurulmuştu ve o zamandan beri oyunla ilgili çok az bilgi verilmişti. Şimdiyse normalde 15 Haziran 2021 tarihinde E3 2021 Nintendo Direct etkinliğinde duyurulması beklenen oyun hakkında bazı bilgilere sahibiz.

Shin Megami Tensei 5 için çıkış tarihi yanlışlıkla açıklandı

Oyunun resmi internet sitesinde kısa bir süreliğine yayımlanan duyuruya göre oyunun çıkış tarihi 11 Kasım 2021 olarak açıklandı. Daha önce, oyunun dünya genelinde eş zamanlı olarak çıkış yapacağı duyurulmuştu. Buna rağmen internet sitesinde yazana göre bu tarihin muhtemelen sadece Japonya için olduğu görülüyor. Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanan rol yapma türündeki oyunun hikayesiyle ilgili de bazı bilgilere sahibiz. Eğer bu bilgileri, E3 2021 Nintendo Direct etkinliğinde yapılması beklenen resmi sunumda öğrenmek istiyorsanız yazının buradan sonraki kısmını okumamanızı öneririz.

Yayımlanan yazı yedi farklı başlığa ayrılmış. Tanım ismli ilk başlıkta, serinin ilk oyunun 1992 yılında çıkmış olması gibi seri ile ilgili bazı bilgilere yer verilmiş. İkinci başlığın ismi, Hikaye / Karakter. Bu başlığın altında, bir lise öğrencisi olan ana karakterimizin yanlışlıkla Da’at isimli evrene girmesinden bahsediliyor. Bu evrende, gizemli bir adamla karşılaştıktan sonra Naobino adındaki yasaklanmış bir türe dönüşüyor ve kendisini tanrılar ile şeytanların savaşının ortasında buluyor. Da’at isimli üçüncü başlığımız oyunun dünyasını anlatıyor. Da’at evreninde her yer çöl ve etrafta tanrılar ve bazıları dağlar kadar büyük olan şeytanlar geziyor.

Şeytanlar ismli dördünce başlıkta, bu yaratıkların çeşitliliği biraz daha açılıyor. Oyun boyunca 200’den fazla şeytan ile karşılaşacağız. Daha önceki oyunlardan tanıdık şeytanların yanında Masayuki Doi tarafından tasarlanan yeni şeytanlarda olacak. Sistem isimli beşinci başlıkta oyunun birden fazla sonu olacağını öğreniyoruz. Başlığın sonunda, “Oyunun sonu her yöne sapabilir. Sen hangi geleceği seçeceksin?” yazıyor. Son olarak da sınırlı üretim ve oyunla ilgili özellikler ismli son iki başlığımızda, oyunun sınırlı üretim versiyonundan ve yaş sınırlaması gibi oyunun diğer özelliklerinden bahsediliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.