Sherlock’un 4. sezonu geliyor!

Sherlock’un 4. sezonu geliyor!

Beklemekten sabır taşına döndük!

Sherlock, bize göre gelmiş geçmiş en iyi Sherlock Holmes uyarlaması. 19. yüzyılda geçen bir hikayeyi modern zamana uyarlamak şöyle dursun, yapım ve oyunculuk olarak da mükemmel iş çıkarılmış bir TV dizisi. 4. sezonun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fragman, 3. sezonun bizi bıraktığı yerden başlıyor. Yani, Moriarty’nin öldüğüne inanılırken, tüm İngiltere ekranlarında “Did you miss me? (Beni özlediniz mi?)” derkenki görüntüsünün dönmesi ve Sherlock Holmes’un, hükumet tarafından bağışlanıp, Doğu Avrupa’ya gönderilmesinin akabinde geri çağrılması. Fragmandan sağlam temelli çıkarımlar yapmak zor. Ancak, son sahnede Sherlock Holmes’un endişeli bakışlarından, sevdiği birinin -muhtemelen John Watson veya Bayan Hudson- başına bir iş geldiğini anlayabiliyoruz.

BBC yapımı dizi, sezonları arasında çok uzun süreler vermesi ile ünlü. Bu açığı, orta metraj uzunluğunda bölümler çekerek telafi ediyorlar. Bu gidişat ise; 3 adet sezon bölümü, 1 veya 2 sene ara, 1 özel bölüm, yine 1 veya 2 sene ara ve yeni sezon olarak sürüyor. Yeni sezonun yayın tarihi ise 2017 olarak belirtilmiş. Ancak, diğer sezonları baz alırsak, yeni sezonu 2017’nin ilk haftalarında göreceğiz gibi görünüyor.

Sherlock, ünlü senarist Steven Moffat tarafından günümüze uyarlanıyor. Kendisini; Coupling, Doctor Who ve The Adventures of Tin Tin gibi yapımlardan biliyoruz. Çıkardıkları mükemmel iş için, başta Steven Moffat, Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman olmak üzere tüm dizi ekibine minnetlerimizi yolluyoruz. Ayrıca BBC’ye yayın tarihleri konusunda acele etmeleri yönündeki isteklerimizi de iletmeden geçemiyoruz. Zaten sezonların arasında yıllar var, bari fragmanları daha geç verin. Öldük beklemekten. Ömrümüzü yedin BBC!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.